KATI ATIK TESİSİNDE 510 MW ENERJİ ÜRETİLDİ

KATI ATIK TESİSİNDE 510  MW ENERJİ ÜRETİLDİ

DİNÇER: 3 BİN KONUTA YETEBİLECEK ENERJİYİ ÜRETTİK, HEDEFİMİZ 10 BİN KONUT

Aksaray Belediyesi tarafından kısa süre önce hizmete açılan yeni ‘Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisi’nde 3 bin konuta yetebilecek elektrik üretiliyor.

Bir süre önce çöp depolama işlemlerine başlanılan tesiste Aksaray Belediyesi’nin sürdürülebilir atık projesi kapsamında elektrik üretimine başlandı. Düzenli depolama sahasında toplanan atıklar çevreye zarar vermeden bertaraf edilerek enerjiye dönüştürülüyor.

Tesiste bugüne kadar 3 bin konutun ihtiyacını karşılayacak oranda (510 miliwatt) elektrik enerjisi üretildiği belirtildi.

2023 yılına kadar bu oranın 10 bin konuta çıkacağını bildiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ayrıca tesis içerisinde planlanan mekanik ayrıştırma ve kompost bölümünün de bu yıl içerisinde devreye alınacağını söyledi.

Ülkeye katma değer oluşturmak, çevreyi korumak ve katı atığı ekonomik bir kaynağa dönüştürmek adına bu projeleri önemsediklerini ifade eden Dinçer, “Şehrimizde enerji üretimi alanında ciddi çalışmalar yaptık. Bugün geldiğimiz süreç içerisinde de tesislerimizden enerji elde etmeye başladık. Katı atık tesisimizde 3 bin konuta yetecek enerjinin üretimini gerçekleştirdik. Bu tesisimizin kapasitesi 10 bin konuta yetebilecek enerjiyi elde edebilecek niteliktedir. 2023 yılına kadar 10 bin konuta yetecek enerjiyi üreterek ülkemize ve şehrimize katkı sağlayacağız. Katı atıktan elde ettiğimiz geliri halkımızın hizmetinde kullanacağız” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası