KOBİ’leri rahatlatacak proje

KOBİ’leri rahatlatacak proje

“Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” Projesi Hayata Geçirildi

TOBB, ZİRAAT BANKASI VE ATSO İŞ BİRLİĞİNDE İMZALAR ATILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) geçtiğimiz günler içerisinde Ziraat Bankası ile yaptığı iş birliği kapsamında tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere hayata geçirilen “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Proje” sinin Aksaray’daki imzaları ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, Ziraat Bankası Aksaray Bölge Başkanı Recep Özdemir tarafından atıldı.
Ticari faaliyetlerin sürdürülebilirliğinde en önemli noktanın finansmana erişim ve güven olduğunun altını çizen ATSO Başkanı Göktaş, “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerimizin, ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret ve kolay finansman imkânı için Ziraat Bankası ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Dünya’nın içinden geçtiği pandemi döneminin yarattığı zorluklar neticesinde Ziraat Bankasının "Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı" projesi KOBİ'lerimiz için büyük önem arz etmektedir. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz de işletmelerimiz zor günler geçirmektedir. Böylesi bir dönemde Ziraat Bankasının üyelerimize sağlayacağı avantajlar ticari faaliyetlerini devam ettirmelerine katkı sağlayacaktır.
Proje kapsamında alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilât ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklardır. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Çatı kuruluşumuz olan TOBB’un önderliğinde Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak; üyelerimiz içerisinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmeleri için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılanacak, ticarette de devamlılık sağlamış olacak.  Bankkart Başak ile üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır.
Tahsilât riskini azaltan, özel vade ve fiyat avantajı sunan bu proje ile üretim, ihracat ve istihdamın devamlılığı da korunacak ve sonuçta tüm ekonomi de bundan olumlu etkilenecektir. Ben projede emeği geçenlere teşekkür ediyor, attığımız bu imzanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı