KOP’tan uygulanacak projelere hibe desteği

KOP’tan uygulanacak projelere hibe desteği

VALİ HAMZA AYDOĞDU: “DEĞİŞİM OLMADAN GELİŞMEK İMKÂNSIZDIR. PROJELER AKSARAYIMIZA HAYIRLI OLSUN”

KOP Bölge İdaresi Başkanlığı 2021 yılı çağrı döneminde Aksaray’dan 11 proje başvurusunu kabul etti. Projelere toplam 13.635.000 TL hibe desteği sağlandığını bildirdi.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 13 milyon 635 bin TL tutarında Tarım, Enerji, Eğitim, Teknoloji ve İstihdam alanlarında hazırlanan projelerin Aksaray’a hayırlı olmasını diledi.
Aksaray’ın her alanda gelişmesi, daha çok üretim ve istihdam sağlanması için el birliği içerisinde projeler geliştirdiklerini belirten Vali Aydoğdu; “Değişim olmadan gelişmek imkânsızdır. Coğrafi konumu tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm alanındaki potansiyeli ile bu şehir çok daha iyi yerlerde olmalı. Bizler bu şehri geliştirmek güzelleştirmek için her zaman çalışmaya, üretmeye bunun için yeni fikirler ve projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Vali Aydoğdu açıklamasında; “Bu şehir ki Şehri Süleha bu şehir ki iyi insanların yaşadığı yer bunun için güzel Aksarayımızı her alanda gelişen, huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı emin bir şehir olarak hep birlikte ihya etmek istiyoruz. Bunun için bütün kurumlarımızla vatandaşlarımıza en iyisini en güzelini sunmak istiyoruz. Bu projelerin değerlendirilmesinde desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza, Aksaray Milletvekillerimize, KOP Başkanımız ve ekibine, mesai arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projelerin Aksarayımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
KOP Bölge İdaresi Başkanlığının toplam 13.635.000 Tl hibe desteği verdiği; Tarım, Enerji, Eğitim, Teknoloji ve İstihdam alanlarında hazırlanan ve kabul edilen projeler: Gönülden Kopan Lezzetler Projesi, Aksaray KOP Astronomi Kütüphanesi Projesi, Aksaray KOP Akıllı Tarım Kütüphanesi Projesi, Aşıklı Üretiyor KOP Paketliyor Projesi, KOP ile Ürünümüz Eleniyor Borsada Değer Kazanıyor Projesi, KOP ile Aksaray Mantar Yetiştiriyor Üretici Kazanıyor Projesi, KOP ile İklim Değişikliğini Öğreniyorum Projesi, Kanola Ekimi KOP’tan Verim Topraktan Projesi, Aksaray Ortaköy Çiftevi DSİ Göleti Kapali Sistem Sulama Tesisi, Güzelyurt Çevre Düzenleme Projesi, YAS’ta Su ve Enerji Revizyonu Projesi (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı