KORONA VİRÜSÜ SALGINI DÖNEMİNDE DAR GELİRLİ KADINLARA MİKROKREDİ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

KORONA VİRÜSÜ SALGINI DÖNEMİNDE DAR GELİRLİ KADINLARA MİKROKREDİ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

 
Hedef 3 milyon kadın
 

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından yapılan açıklamada Türkiye Grameen Mikrofinans Programının (TGMP) dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu ve küçük bir sermaye olan mikrokredi desteği 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle 990 milyon liraya ulaştığı belirtildi.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Türkiye Grameen Mikrofinans Programı bugüne kadar 185 bin kadını ekonomik hayata dâhil etti. Yeterli finansman kaynağı bulunması durumunda, yaklaşık 3 milyondan fazla yoksul kadının ekonomik hayata dâhil edilmesi hedeflenmektedir.
Mikrokredi, korona virüsü salgınından etkilenen işyeri sahibi 1.750 mikrogirişimci dar gelirli kadına 1.1250.000 lira kredi desteği sağlamıştır. Bu destek hem nakdi hem de “İyilik İçin Sosyal İşletme” sloganıyla hareket ederek dar gelirli kadınların temizlik ürünlerini uygun maliyetlerle tedarik etmelerine aracı olmuştur. Dar gelirli kadınlar bu ürünleri en az yüzde 60 kârla satış yaparak hem aile bütçelerine hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamıştır.
Mikrokredinin destek kredisi, bankaların yapılandırma mantığı yerine mevcut kredilerine ek olarak verilmiştir. Bu sayede işleri azalan veya hiç iş yapamayan dar gelirli kadınların bir nebzede olsa ayakta kalmalarına yardımcı olunmuştur” denildi.  (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı