Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları Aksaray’da gerçekleşti

Kadın Emeği Türkiye

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları İnsan Hakları Başkanı Ayşe Nevin Sert, "Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları" programında kadınlarla bir araya geldi.

Aksaray Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları" programında konuşan Sert, bu programları 81 ilde gerçekleştireceklerini söyledi. AK Parti olarak kadını daha güçlü kılmayı amaçladıklarını vurgulayan Sert, şöyle konuştu: "Dünyada nereye bakarsanız bakın kadının imzasını görürsünüz. Evde, işte, okulda ve her yerde kadının imzası vardır. Dünya kadının omuzları üzerine kurulu. Bunun için kadınlarımızı önemsiyoruz. Kadın emeği ve Türkiye'nin istikbali diyerek yollara düştük. Şu ana kadar 61 ilimizi dolaştık. Her yere gittik. Kadınımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Çalışmalarımızı kadınların ayakları üzerinde durabilmesi için yapıyoruz. Bunu iki şekilde başarabiliriz. Bunlardan biri eğitim, diğeri ise istihdamdır. İstihdam konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

‘KADINLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, kadınların AK Parti dönemi ile eğitim, üretim, siyaset ve sosyal hayatta ilerleme kaydettiğini söyledi. Altınsoy, “Kadınlarımızın eğitim ve üretim anlamında kat ettikleri mesafe gerçekten de tarihi bir başarının ifadesidir. Ülkemizde kurumsal ve etkin parti teşkilatı kuran ilk parti Cumhurbaşkanımız liderliğindeki AK Partidir. Dünyanın geçirdiği dijital dönüşümde kadının etkili biçimde yer almasını önemsiyoruz. Kız çocuklarımızın bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında var olmalarını önemsiyoruz” diye konuştu.

‘KADIN İSTİHDAMI 10 MİLYONA YÜKSELDİ’

AK Parti Aksaray Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, kadınların iş hayatına katılımlarını desteklediklerini söyledi. Polat, “Devletimizin teşvikleri, gelir vergisi ve kadın kooperatifleriyle yaptığımız yasal düzenlemeler ve hibe destekleri sayesinde kadınların iş hayatına işçi, çiftçi ve girişimci olarak girmelerini destekledik. Kadınların iş gücüne katılma oranı yüzde 27’den yüzde 34’e istihdam ise 6 milyondan 10 milyona yükselmiştir” şeklinde konuştu.

‘HER ZAMAN KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ’

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'in eşi Merve Dinçer ise, “Belediyemiz kadınlarımızın sosyal hayatta daha aktif rol almasını ve kendilerini en güzel şekilde geliştirebilmelerini sağlamak adına Kadın Aktivite Merkezlerimizin sayısını artırmaktadır. Bu merkezlerimizde kadınların meslek sahibi olabilmesi adına çeşitli kurslar düzenlenmektedir. Kadınlarımızın siyasetten ekonomiye, eğitimden savunmaya kadar her alanda daha aktif rol almalarını temenni ediyorum” dedi.  

Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası