Kadın girişimcilerden 3 ayda 3 ton geri dönüşüm

Kadın girişimcilerden 3 ayda 3 ton geri dönüşüm

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Aksaray Kadın Girişimciler Kurulunun 3 ay önce başlatmış olduğu ‘Geri Dönüşüm Evde ve İşte Başlar’ projesi kapsamında 3 ayda tam 3 ton kâğıt, plastik vb. atıklar geri dönüşüme kazandırıldı.
Projenin tüm şehre yayılması için çalışmalar yaptıklarının altını çizen TOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan, yaptığı açıklama da “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu olarak 3 ay önce başlattığımız geri dönüşüm projemizin meyvelerini almaya başlayarak 3 ton dönüştürülebilir atığı geri dönüşüm firmalarımıza teslim ettik. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası personellerimizin evlerinde ve kurumlarında topladıkları kâğıt, plastik, cam vb. dönüştürülebilir atıklar sayesinde inanılmaz derecede doğaya katkıda bulunduk. 3 ton atığın geri dönüşümün karşılığına rakamsal veriler aracılığıyla baktığımızda 178 bin 930 kilogram sera gazı kullanımı, 21 bin 59 metreküp su Tasarrufu, 6 bin 408 kWh Enerji Tasarrufu, 12 bin 788 ağaç,  1 bin 445 litre petroldür. Şu an dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu ve insanoğlunun varlığının devamı için gerekli olan etkenler geri dönüşüm sayesinde daha rahat elde edilecektir” dedi.
‘BU ŞEHRİ EL ELE
GÜZELLEŞTİRELİM’
Dünyanın ekolojik olarak bir değişim içerisinde olduğunu ifade eden Özan, “  Her gün milyarlarca atık doğaya zarar verirken bu atıkları geri dönüştürmeyi neden tercih etmiyoruz sorusunu birbirimize hatırlatmamız gerekir. Dünya bir değişim içerisinde ve bu değişimin en çok zarar vereceği nokta biz insanoğludur ama bu zarardan kurtulmakta biz insanların elindedir. Bu yüzden Kadın Girişimciler Kurulumuzun yaptığı projenin tüm şehrimizdeki başta kamu kurumları olmak üzere STK’lar ve Özel Sektörde de hayata geçirilmesini diliyoruz. İnanın bu tür projeler olduğu sürece Aksaray çok daha güzel olacaktır. Bu şehri hep birlikte güzelleştirelim” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı