‘Kadın girişimcilerimizi teşvik ediyoruz’

‘Kadın girişimcilerimizi teşvik ediyoruz’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan, 8 Mart Dünya Kadınlar günüyle ilgili kutlama mesajı yayınladı.
Özan yazılı olarak yayınladığı kutlama mesajında; “TOBB tarafından, 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek, girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu kurulmuştur. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, 81 ilde 7 bin üyesi ile ülkemizin en geniş girişimci kadın ağıdır. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu hedefleri, Kadın girişimci sayısını arttırmak, Kadınların finansmana erişmesini kolaylaştırmak, Kadınların bilgiye erişimini kolaylaştırmak, Mevcut kadın girişimcilerin korunarak daha donanımlı hale getirmek, Girişimcilik kültürünü geliştirmek, Lise ve üniversiteler ile iş birliği yapmaktır. Hayata atılacak gençlere girişimciliği anlatmak, özendirmek, farkındalık yaratmak bizlerin görevleri arasındadır. TOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu olarak, Girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak farkındalığının arttırılması için çalışıyor, Rol model buluşmaları gerçekleştiriyor, Girişimcilere yenilikler ve iş yaşamı ile ilgili konular hakkında bilgi vermek amacıyla seminer, panel ve bunun gibi eğitim etkinliklerinde bulunuyoruz. Ayrıca kurul olarak bizler Girişimcilerin bilgi ve deneyimlerini birbirleri ile paylaşmalarını sağlayarak, varsa sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Girişimcileri iş kurma ve işlerini başarılı bir şekilde sürdürme sırasında da destekler, Türk ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak sektörlerde girişimde bulunulmasına yardımcı olacak tedbirleri belirler ve bu sektörlere girişimcileri yönlendirir ve teşvik ediyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, tüm kadınlarımıza başarılar diliyorum ”dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı