Kadın kasap başarıları ile takdir topluyor

Kadın kasap başarıları ile takdir topluyor

3 yıl önce iş yerini açan ve kasap olan Derya Deniz Sümer (39) ,erkek meslektaşlarını aratmıyor. Babasından kasaplığı öğrenen ve bir süre muhasebecilik yaptıktan sonra, baba mesleğine döndüğünü dile getiren Sümer, “Müşteriler beni gördükleri zaman önce şaşırıyorlar. Fakat bunda şaşıracak bir şey yok. Her anlamıyla kadınların ellerinin değdiği yer farklı oluyor. Kendilerini hiçbir şeyden geri çekmesinler. Kendilerine güvensinler. Kadınların yapamayacağı hiçbir iş yok" dedi.
Bir süre bir firmada muhasebecilik yapan Sümer, kasaplık mesleğini her zaman yapmayı çok istediğini aktardı. Sümer,"Kendi iş yerimi açtım. Hem baba mesleğini sürdürmek hem de çocuk sahibi olmak istiyorum ve 8 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Tedavinin masrafları da fazla olduğu için, maddi ve manevi açıdan iş yerimi kurdum” diye konuştu.
'EŞİM BAŞTA ŞAŞIRIYORDU, ARTIK ÇOK GÜVENİYOR'
Kurban bayramında da kesim yaptığını belirten Sümer, "Bayram süresince yaklaşık 30- 35 koyun kesiyorum. Eskiden babamların yanında günlük 40- 45 kuzu kesimi yapardık. Ağabeyim, ben ve bir kasap arkadaşımız kesimde yarış yapardık. Ağabeyim 3 dakikada, ben 5 dakikada, diğer arkadaşımız ise 6 dakikada bir kuzuyu yüzerdik. Kesme, yüzme ve parçalama işini yapıyorum. Eşimde ilk başta şaşırıyordu. Şimdi ise bana çok güveniyor" şeklinde konuştu.
'KADINLARIN YAPAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK'
Kadınların kendilerine güvenmesi gerektiğini belirten Sümer, "Kadınlar girdikleri ortamları sakinleştirip ve güzelleştiriyorlar. Her anlamıyla bence kadının elinin değdiği yer farklı oluyor. Kendilerini hiçbir şeyden geri çekmesinler" dedi. 
'BU MESLEKTE KADIN GÖRMEK ÇOK GÜZEL'
Et ihtiyacı için sadece bu kasaba geldiğini söyleyen müşterilerden Ömer Bekir, "Emekli memurum ve sürekli buradan alışveriş yapıyorum. Kadın kasap olmasından, şarküteri ürünlerinin iyi olmasından ve hijyen kurallarına uymasından dolayı burayı tercih ediyorum" diye konuştu.
İlk defa bir kadın kasap gördüğünü belirten Mehmet Uysal da "Karşımızda kadın kasap görmek bence çok güzel bir şey. 3 yıldır buradan alışveriş yapıyorum. Ne istersek kendisi ilgilenerek etlerimizi hazırlıyor. Aksaray'da kasaplar erkek, tek kadın kasap burası olduğu ve daha hijyenik olduğu için tercih ediyoruz" dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı