Kadın muhtar seçimde yeniden göreve talip

Kadın muhtar seçimde  yeniden göreve talip


Hamidiye Mahallesi’nde 2 dönemdir muhtarlık yapan Şaduman Singin, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı.


Hamidiye Mahallesi’nde 2 dönemdir muhtarlık yapan Şaduman Singin, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Aksaray’da görev yapan 2 kadın muhtardan biri olduğunu ifade eden Singin, "400 bin nüfuslu Aksaray'da 2 tane kadın muhtarımız var. Bunun bir tanesi Kızılkaya Köyü muhtarı Şehriban Yentür, diğerinde benim. Mahallede 2 dönemdir muhtarlık yapıyorum ve üçüncü dönemde de adayım. Kadın olarak mahallemde farklı uygulamalar yaptık. Askıda ekmek ile askıda elbise kampanyası başlatarak yardıma ihtiyacı alan ailelere yardım eli uzattık." dedi.
“EN BÜYÜK DESTEKÇİM EŞİM VE ÇOCUKLARIM”
İki çocuk annesi olduğunu belirten Singin, "Eşim ve çocuklarım benim muhtarlıkta en büyük destekçim oldu. İlk muhtarlığa çıktığımda mahalledeki kadınların isteği üzerine çıktım ve secime 20 gün kala aday olmuştum kısa dönemde muhtarlığı kazandım ve 2 dönemdir de yapıyorum. Şimdide kadınlarımızla birlikte aynı coşku ile bu işte bizde varız." şeklinde konuştu.
“MAHALLEYİ BİR EV OLARAK GÖRÜYORUZ”
Kadın muhtar olarak iki tane azasını da kadın seçtiğini belirten Singin, "Biz kadınlar el ele veriyoruz. Çünkü erkekler işlerde güçlerde olduğu için fazla muhtarlıklarla işleri olmuyor. El ele vererek muhtarlığımızda kampanyalar yapıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Bunun yanında mahalleyi bir ev olarak görüyoruz ve evin lideri de kadın muhtardır diyoruz." diye konuştu.
Mahallelerinin kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bir yer olduğunu vurgulayan Singin, "Yaklaşık 10 yıldır kentsel dönüşüm çalışmaları yapılmakta. İnşallah bu dönem bir başlangıç olacağını umut ediyoruz." Diye konuştu.
“ÜÇ ERKEK İLE YARIŞIYORUM”
Mahallede şu anda 3 erkek aday ile yarıştığını belirten Singin, "Hep beraber seçime giriyoruz. Bir kadın olarak hem adaylarımızla hem de bu seçim temposu ile uğraşmak zorunda kalıyoruz. Kadın muhtarın avantajları da var. Kadınlar çok rahat muhtarlığa geliyor. Bunun yanında seçim çalışmaları yaparken, ev ziyaretleri yapıyoruz. Kadınlar bizlere evlerini acıyorlar. Çayımızı kahvemizi içiyoruz. Bir kadın olmanın avantajı da budur.” şeklinde konuştu.
“ESNAFLARLA VE MAHALLELİ İLE İÇ İÇEYİZ”
Hamidiye Mahallesi'nin 2 bin 500 nüfusu olduğunu dile getiren Singin, "Yaklaşık bin 200 seçmenimiz var. Muhtarlık büromuz çarşı merkezde olduğu için esnaflarla ve mahalleli ile iç içeyiz. Muhtar olarak mahallenin sorunlarını yetkili birimlere bildirip, onun takibini yapıyoruz. Bunun yanında tebligatları ulaştırıyoruz." dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon