‘Kadınlarımız AKMEK’te yeteneklerini keşfediyor’

‘Kadınlarımız AKMEK’te yeteneklerini keşfediyor’

MESLEK EDİNDİRME KURSLARINDA 45 BRANŞTA EĞİTİM VERİLİYOR
 Aksaray Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, Meslek Edindirme Kursları(AKMEK ) sunduğu hizmetlerle hem eğitiyor, hem de kursiyerlere büyük bir imkân sağlıyor.
AKMEK Kursunda 2019-2020 birinci dönem güz kursları 45 branşta devam ediyor.
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, sosyal belediyecilik kapsamında vatandaşlara yönelik hizmetleri titizlikle sürdürdüklerini ve bu kapsamda AKMEK kurslarına da önem verdiklerini ifade ederek şu görüşlere yer verdi:“AKMEK merkez binamızda, 2019 – 2020 1.Dönem (Güz ) AKMEK kurslarımız 30 Eylül 2019 Tarihi itibariyle eğitime başlamıştır. Faaliyete geçen kurslarımızın eğitimi, 17 Ocak 2020 Tarihinde 1. dönem sona erecektir. Bu dönem de; el sanatları, görsel sanatlar, bilişim teknolojisi ve spor faaliyetleri toplam 4 dalda, 11 branş Milli Eğitim sertifikası, bakanlık onaylı (Resmi), 25 branşta katılım sertifikası verilmek üzere toplam AKMEK Merkez binamızda 45 adet kurslarımız açılmış olup, eğitim verilmektedir. Binamızda, hafta içi gündüz, hafta içi akşam; karma ve hafta sonu gündüz olmak üzere, sanat kurslarımızda 800, spor faaliyetine katılan kurslarımızda da 230 olmak üzere toplam 1030 kursiyerimiz eğitim görmektedir.
AKMEK’te ki ürünlerin el emeği ve göz nuru ile üretildiğini belirten Başkan Dinçer “AKMEK, belediyemizin hanımlara sunduğu en güzel sosyal projeler arasında. Burada değişik branşlarda yüzlerce hanım kurs eğitimi alıyor. Hanımlarımız boş vakitlerini değerlendiriyor hem de yeteneklerini keşfediyorlar. Öyle güzel eserler çıkıyor ki buradan; Aksaray’ımıza gelen misafirlere AKMEK ürünlerini hediye ediyoruz. Onlarda belediyemiz bünyesinde üretildiğini öğrenince çok güzel bir iş yaptığımız ortaya çıkıyor” dedi.
Uzman eğitmenlerden çeşitli branşlarda kurs eğitimi alan kursiyerler ise ,“Başkanımıza bize böyle bir imkân sağladığı için çok teşekkür ederiz. Burada çok güzel eğitim alıyoruz. Seçtiğimiz branşları kısa sürede öğrenerek yeteneklerimizi sergiliyoruz’’ şeklinde konuştular ve memnuniyetlerini dile getirdiler.(Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı