‘Kadınların yer aldığı işleri önemsiyoruz’

‘Kadınların yer aldığı işleri önemsiyoruz’

“ÂŞIKLI” GÜÇLÜ BİR MARKA HALİNE GELİYOR

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Gülağaç Kaymakamı Elif Nur Saçal’a ziyarette bulundu. Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaretin ardından Saçal ve Şahin, Gülağaç Âşıklı Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin Üretim Tesislerini gezdi.
Rektör Şahin, Gülağaç’ta “Âşıklı” markası ile üretilen yöresel ürünlerin giderek daha dikkat çekici bir noktaya doğru ilerlediğini ve işin merkezinde kadınların olmasının sadece İlçe açısından değil şehir açısından da yeni bir hikâye oluşturduğunu söyledi.
ÜRETİMDE KADIN EMEĞİ
Yöresel gıda ürünlerinin sofralara ulaşıncaya kadarki tüm süreçlerine ilişkin bilgiler veren Kaymakam Elif Nur Saçal, ürün gamını geliştirmeye dair çalıştıklarını da kaydetti. Kooperatifin gerek üretim biçimi gerek organizasyonu gerek pazarlaması gerekse sosyal ve ekonomik yansımalarıyla etkili bir biçimde ilerlediğini ifade eden Rektör Şahin, “Merkezinde kadınların yer aldığı bu çalışmanın başarıya ulaşması çok kıymetli. Kadınların bir araya gelip emek verdiği, ürettiği, süreçlerini yönettiği, ekonomik değer oluşturduğu bu yapı, ‘Âşıklı’ markasıyla giderek genişleyen bir kitleye hitap ediyor. İlçede Kooperatif marifetiyle oluşan bu güzel hikâye, şehir ve ülke açısından da bir ilham olma özelliğine sahip görünmektedir. Merkezinde kadınların yer aldığı işleri önemli buluyoruz. Kadınlar süreçlere ve olaylara farklı açılardan bakıyor ve bu da farklı çözümlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. Bu bir zenginliktir ve Kooperatif örneği, bu zenginliğin en net göstergelerinden birisidir. Biz de kampüsteki çalışmalarımızda bu hususa tüm samimiyetimizle dikkat ediyoruz. Üniversitemizde kadınların yönetime katılma oranları yüzde 40-45 bandındadır” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı