Kapadokya’nın kalbi turizme kazandırılıyor

Kapadokya’nın kalbi turizme kazandırılıyor

VALİ HAMZA AYDOĞDU, NİĞDE VALİSİ YILMAZ ŞİMŞEK İLE NARLIGÖL’DE BİR ARAYA GELDİ

Niğde ve Aksaray valilikleri sınırları içerisinde yer alan, kalp şeklindeki görüntüsüyle ziyaretçilerinin ilgisini çeken Narlıgöl’ün, turizme kazandırılması için proje hazırlıkları başlıyor.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ile birlikte Aksaray ve Niğde illeri sınırında bulunan ‘Narlıgöl Turist Karşılama Projesi’ ile ilgili bölgede incelemelerde bulundu. İki il valisi Narlıgöl için geliştirilecek projelerde ortak hareket ederek turizme çok büyük bir değer kazandıracaklarını ifade etti. 
‘NARLIGÖL İKİ ŞEHRİN
 DE ORTAK DEĞERİDİR’
Aksaray ve Niğde arasında kadim bir dostluğun olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Narlıgöl hem Aksaray’ın hem de Niğde’nin ortak değeridir. Niğde Valimiz ile istişarelerde bulunarak hem Aksaray’ı hem de Niğde’yi temsil eden ortak bir proje yapalım istedik. Burada çok güzel tesisler yapacağız. Vatandaşlarımız buraya gelerek Narlıgöl’ü ziyaret edecekler ve dinlenecekler. Çalışmalarımız sona erdiği zaman hem iç turizme hem de dış turizme çok büyük faydaları olacak. Bizim üretmekten ve halkımıza hizmet sunmaktan başka çaremiz yok. Çünkü gelecek üretmek ile gelişip büyüyor.”
‘BURASI BİR MARKA
HALİNE GELECEK’
Vali Şimşek ise yaptığı açıklamada, Narlıgöl'ün önemli bir tabiat varlığı ve doğa harikası, olduğunu söyledi. Gölün kalp şeklinde olması ve Kapadokya bölgesinin tek krater gölü olmasıyla dikkati çektiğini belirten Şimşek, şunları kaydetti: “Narlıgöl hem önemli bir turizm merkezi hem de önemli bir termal potansiyelini de bünyesinde barındırıyor. Göl konumu ile hem Aksaray’ın hem de Niğde’nin sınırında yer aldığı için ortak bir değer. Amacımız göle sahip çıkmak, bizden sonraki nesillere en iyi şekilde bu gölü aktarmak ve korumaktır. Buranın turizm cazibesi daha da artacak ve gelen turist sayısı daha da yükselecek. Projelerimiz hayata geçtiği zaman burası bir marka haline gelecek.”
Proje kapsamında Narlıgöl yılda 100 bin yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapacak. Seyir terası ile panoramik fotoğraf çekim alanı oluşturulacak. Yöresel ürün satış noktasıyla yerel halk ekonomik olarak desteklenecek. Haber: Şeyda COŞAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı