Kasaplar mercek altında

Kasaplar mercek altında

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ KASAPLAR DENETLENDİ


Gıda güvenilirliğinin sağlanması, haksız rekabetin önlenmesi ve tüketici sağlığının korunması amacıyla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında ilimizde faaliyet gösteren, gıda üretim, satış ve toplu tüketim ve yem işletmelerine risk esasına göre belli aralıklarla resmi kontroller gerçekleştiriliyor.
Bu kapsamda denetim faaliyetleri; Rutin denetimler, Alo Gıda 174 ihbar hattına gelen ihbar ve şikâyetlere istinaden yapılan denetimler, HACCP Tetkikleri, Onay İşlemleri, numune alma, izlenebilirlik ve takip denetimleri ve İl Müdürlüğünce yapılan yazılı ve sözlü şikâyetlere istinaden yapılıyor.
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’ ın refakat ve katılımlarıyla resmi denetimler gerçekleştiriliyor. Bu denetimlerde; işyerlerinin 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak çalışıp çalışmadığına bakılmış, işletmelere mevzuat hükümleri hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılıyor.
Vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşmaları için denetimlerin aralıksız devem edeceği de belirtildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı