Kasapoğlu, ‘Gençlerin her zaman yanındayız’

Kasapoğlu, ‘Gençlerin her zaman yanındayız’

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Dünyanın en genç nüfuslarına sahip ülkesiyiz. Gençliğimiz bizim en büyük umudumuz. Onları daha iyi yarınlara hazırlamak hepimizin boynunun borcu. Bunun için çalışıyoruz." dedi.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Aksaray'a gelen Kasapoğlu, ilk olarak Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'yu ziyaret ettikten sonra Bankalar Caddesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Cuma namazını Ulu Camisi'nde kılan Kasapoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer'i ziyaretinin ardından partisinin il başkanlığına geçti. Gençlik Merkezi Havacılık Kulübü Uçuş Alanına giden Kasapoğlu, burada insansız hava araçlarını inceleyerek test uçuşu yaptı. Daha sonra Aksaray Kültür Merkezi Konferans Salonundaki Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol Törenine katılan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, bugün imzalanan protokolle Aksaray'ı ve ilçelerini ilgilendiren projelere start verdiklerini söyledi.
Bunları da hep birlikte inşa ederek gerçekleştireceklerini belirten Kasapoğlu, şöyle konuştu:"Halkımızın her daim kullanımı için dört dörtlük projeler hazırladık. Tabi ki Türkiye çok önemli bir süreci yaşıyor son 19 yılda. Tüm Cumhuriyet tarihinin pek çok alanda rekorlarını kıran bir hizmet seferberliği var. Ekonomide, sanayide, sağlıkta, gençlik ve sporda da var. Şükürler olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği ve vizyonuyla ülkemizi her daim yukarılara taşıma gayretimiz var. İşte bunu yine hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtikten sonra gerek iş birliği gerekse koordinesiyle hızlı sonuç almayı, hamdolsun her geçen gün daha farklı boyutlara taşıyoruz."
‘HER ALANDA MEYDAN OKUYAN
BİR SPOR GELECEĞİMİZ VAR’
Kasapoğlu, Türkiye'nin gelişen ve hızlı bir şekilde yarınlara hazırlanan genç bir nüfusunun olduğunu ifade etti. Aksaray'ın da en genç nüfusa sahip iller arasında yer aldığını aktaran Kasapoğlu, şöyle devam etti:"Ülke olarak en genç nüfusa sahip Avrupa ülkesiyiz. Dünyanın en genç nüfuslarına sahip ülkesiyiz. Gençliğimiz bizim en büyük umudumuz. Onları daha iyi yarınlara hazırlamak hepimizin boynunun borcu. Bunun için çalışıyoruz, gençlik merkezlerimizde, gençlik kamplarımızda ve spor tesislerimizde. Güreşten judoya, judodan okçuluğa ve jimnastiğe kadar her alanda meydan okuyan bir spor geleceğimiz var. Sporcularımız, gençlerimiz bizim her şeyimiz onlar ne istiyorsa biz onlar için varız. Gençler için her türlü imkanı seferber etmeye varız. Bugünkü çalışma ve imzaların hepsi sizin için."
Kasapoğlu, spor alanı Türkiye'nin en çok potansiyele sahip alanlarından bir tanesi olduğunu anlattı. Sporun öncüsü kadınlar politikasına çok önem verdiklerine dikkati çeken Kasapoğlu, "Kadınlar başımızın tacı. Kadınların spor tesisine erişimi, bu anlamda onların istediği imkanların sunulması ve kadın öncelikli spor politikasının en üst şekilde hayata geçirilmesi bizim hakikaten çok değer verdiğimiz bir konu." diye konuştu.
Kasapoğlu, gençler neredeyse Gençlik ve Spor Bakanlığının orada olduğunu gençlerin hayallerini desteklemek kendilerinin en büyük görevi olduğunu belirtti. Türkiye'nin 81 ilinde, ilçelerinde ve köylerin de her türlü yardımı seferber ettiklerini vurgulayan Kasapoğlu, şunları kaydetti:"Çıtayı yükseklere taşıyacağız. Biz inanıyoruz ki Türkiye'nin güçlü yürüyüşünü bugüne kadar durduramadıkları gibi bugünden sonrada o şer odakları hiç bir şekilde durduramayacaklar. Biz hep birlikte ecdadımızdan aldığımız bu şanlı mirası güçlü kökleriyle, sizlerle birlikte daha yukarılara taşıyacağız. Sizlerde bu mirası gayret ve ruhla çok daha farlı noktalara getireceksiniz. Yeter ki gayret edelim, bugün ki gibi bir ve beraber olalım."
Bakan Kasapoğlu, Aksaray Valiliği ile KOP'un Güzelyurt ilçesi Yaprakhisar Kamp Alanınında ortaklaşa düzenlediği, "Aksaray Yunus Emre Yazarlık Kampı"nı, ziyaret ederek gençlerle sohbet etti. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı