İleri, ‘Gençlerden ümitliyiz’

İleri, ‘Gençlerden ümitliyiz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Türkiye'nin teknolojik olarak büyük bir sıçrama gerçekleştirdiğini belirterek, "Hangi alana bakılırsa bu ilerleme net olarak gözüküyor. Savunma Sanayi bunların sadece bir örneği" dedi.
İleri, "Net Konuşalım" programı için geldiği kentte Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer'i ziyaret etti.
Daha sonra AK Parti İl Başkanlığına giderek partililerle görüşen İleri, burada yaptığı konuşmada, kendileri için Aksaray'da olmalarının heyecan verici olduğunu söyledi. İleri, kentte gençlerle bir araya geldiğini, bilgi ve iletişim teknolojileri kapsamında sohbet ettiklerini ifade etti.
‘3 TEMEL FAALİYET
ALANIMIZ OLACAK’
Aksaray'da gençlerin yoğun yaşadığını belirten İleri, şöyle konuştu:"Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı yaklaşık 6 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teveccühleriyle kuruldu. Dijital dönüşüm sürecinden geçen Türkiye'de, bu sürecin daha öngörülebilir olması için kurulduk. Bu noktada siyaset üretme konusunda işlevsel olacağız. 3 temel faaliyet alanımız olacak. Bunlarda ilki partimizin bilişim sistemlerinin çıtasını yükseltmek ve orada teknolojik yatırımlar yapmak. AK Parti zaten kurulduğu günden bugüne Türkiye'de teknolojiyi en iyi kullanan partidir. Bu liderliği pekiştirecek hamleler içerisinde olacağız, yakın gelecekte. Diğer bir faaliyet alanımız ise gençlerle etkileşim içerisinde bulunmak."
‘TÜRKİYE’NİN DİJİTAL
GELECEĞİNİ PLANLIYORUZ’
Gençlere Türkiye'nin dijital geleceği noktasında fikir vermek amacıyla programlar düzenlediklerini anlatan İleri:"Türkiye'nin dijital geleceğini planlamak için birçok devlet organı gece gündüz çalışıyor. Bizler de bu durumu gençlere anlatıyor olacağız. Gençlerden geleceğe ümitle bakmalarını isteyeceğiz. Türkiye'nin önünün açık olduğuna tüm samimiyetimle inanıyorum. Bunun yanında bilişim sektörünü de dinliyor onlarla toplanıyor, fikirlerini alıyor ve değerlendirmelerine kulak veriyoruz. Türkiye teknolojik olarak büyük bir sıçrama gerçekleştiriyor. Hangi alana bakılırsa bu ilerleme net olarak gözüküyor. Savunma Sanayi bunların sadece bir örneği. Gerek girişimciler açısından gerek KOBİ’ler açısından hakikaten ortaya çıkan ürünleri gördükçe insan mutlu oluyor" diye konuştu.
Başkan Dinçer ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İleri’ye tablo takdiminde bulundu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı