Kendi işlerinin patronu olacaklar

Kendi işlerinin  patronu olacaklar

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE 50 BİN TL'YE KADAR HİBE DESTEĞİ
 


Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurmalarına yönelik 50 bin TL'ye kadar hibe desteğinin sağlandığını belirtti.
 
İŞKUR tarafından kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara 50 bin TL Eski Hükümlülere ise 38 bin 370 TL’ye kadar hibe desteğinin sağlandığını dile getirerek “Aksaray ilimizde son dönemde 104 engelli ve eski hükümlü Kendi işinin patronu oldu. Yeni girişimci adaylarını bekliyoruz. Projelerimizden faydalanmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın emekli olmamaları, engelliler için en az yüzde 40 oranında sağlık kurulu raporuna sahip olması ve bu belgelerini İŞKUR'a ulaştırmaları gerekiyor. Ayrıca projenin ön koşulu olarak girişimcilik eğitimi başlıca şartlar arasındadır” dedi.
 
Müracaatların kasım ayında başlayacağını belirten Akkuş, “Bu doğrultuda Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak; Kaymakamlıklar, Belediye Başkanlıkları ve Kurum  Kuruluşlarımızda iş birlikteliği içerisinde engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın daha fazla bu projeden yararlanması için azami gayret gösterilmektedir. Temennimiz kırılgan gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı iş arayan pozisyonundan çıkarak işveren pozisyonuna getirmek ve toplumsal hayata katılımlarını sağlamaktır.Aksaray’da 104 Engelli ve Eski Hükümlü kendi işinin patronu oldu. Bu doğrultuda tüm engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı kendi işlerinin patronu olmaları için İŞKUR'a davet ediyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı