Kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı

Kentsel dönüşüm  için düğmeye basıldı

DİNÇER, OLASI DEPREM NEDENİYLE RİSK ALTINDA OLAN BÖLGELERDE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI


Aksaray merkez Hamidiye Mahallesi sınırları içerisinde olan 28 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm uygulaması için ilk adım atıldı.

Kentsel dönüşüm projesinin Hamidiye Mahallesinde başlayacağını aktaran Belediye Başkanı Evren Dinçer,  Aksaray’ın kentsel dönüşüm stratejinin oluşturulduğunu belirterek 3 boyuttan oluşacak kentsel dönüşüm ve gelişim alanı projesinde açıklık ve şeffaflığın öncelik olduğunu belirtti.
Aksaray’ın tarihi kimliğine de uyumlu bir kentsel dönüşüm projesi hazırlığı içerisinde olduklarının altını çizen Başkan Dinçer, zaman kaybetmeden güvensiz konutların yıkılarak yenilerinin yapılmasının olası afetlerde can ve mal kayıplarının önüne geçilmesinin sağlayacağını aktardı.

‘CAN VE MAL GÜVENLİĞİMİZİ
 KORUMA ALTINA ALIYORUZ’

Başkan Dinçer, halkın doğru, açıklık ve şeffaf ilkesi çerçevesinde bilgilendirmek için mahalle içerisine Kentsel Dönüşüm Ofisi kurulduğunu bildirildi.  Kentsel Dönüşüm Ofisinde vatandaşların beklenti ve yaklaşımlarını baz alarak kimsenin mağdur olmasına izin verilmeyeceğini anımsatan Dinçer, “Burada projenin uygulanabilirliği ve oluşacak risklerin analizini yaparak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruma altına alıyoruz. En önemlisi ülkemiz deprem kuşağında olduğu için afet risklerini azaltarak kentsel dönüşümü başlatmak istiyoruz. Burada sosyal donatıları ile kent estetiğine uygun ve tasarım ilkelerini göz önüne alarak uygun yapılar inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Dinçer, kentsel dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğü süreçte mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlara kira yardımı yapılacağını da hatırlattı. Kentsel dönüşümle alakalı bilgi edinmek isteyenler, Hamiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Ofisinde müracaat edebilirler. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı