Kentsel dönüşümde birçok binanın yıkımı tamamlandı

Kentsel dönüşümde birçok binanın yıkımı tamamlandı

Hamidiye Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşümde her geçen gün yeni binaların yıkımı gerçekleşiyor.

Aksaray Belediyesi’nin şehir merkezinde sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak adına başlattığı kentsel dönüşümde ilerleme kaydediliyor. Aksaray Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşümde faaliyetleri kapsamında 11. binanın yıkımı da gerçekleştirildi. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in uzun süredir gündeminde yer alan kentsel dönüşüm konusunda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birçok görüşme gerçekleştirmiş ve geçtiğimiz ağustos ayında ilk yıkım faaliyetini başlatmıştı. Bu süre zarfında hak sahipleri arasında karşılıklı imzalar da atıldı.

656 BAĞIMSIZ BİRİMDE DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİYOR

Kentsel dönüşümde mevzuat ve uygulamaların elverişli hale gelmesi için zor ve meşakkat gerektiren bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Başkan Dinçer, “Kentsel dönüşüm projemiz bizim için son derece önemli bir proje. Şehrin merkezinde 2.25 hektarlık alanda bulunan 656 bağımsız birimde dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Hamidiye Mahallemizde bulunan kentsel dönüşüm yapılacak olan bina sahipleri ile görüşüp süreci adım adım takip ettik. Kentsel dönüşüm rezerv alan ilan edilen sahadaki konutların boşaltılmasının ardından yıkımları başlattık. Bu yapılar hepimiz için tehdit unsuru oluşturuyordu. Kentsel dönüşümü başlatma sebebimiz, deprem gibi afetlerde kent güvenliğini sağlamaktır. Vatandaşlarımızın sağlıklı, yeni ve depreme dayanıklı binalarda yaşamasını istiyoruz. Şehrimizi güzelleştirmek ve daha yaşanabilir hale getirmek adına yoğun bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

Aksaray’ın marka değerine değer katacak yatırımlar ile projelere hız kesmeden devam ettiklerini aktaran Dinçer, “Aksaray’ımızın her yerini güzelleştiriyoruz. Plansız kentleşmenin önlenmesine yönelik tedbirleri alarak güvenli konutların inşasını gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası