Kıbrıs gazilerine madalya ve berat takdim edildi

Kıbrıs gazilerine madalya ve berat takdim edildi

Aksaray'da 38 Kıbrıs gazisine madalya ve berat takdim edildi. Aksaray Valiliğince, Aksaray Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda, Kıbrıs gazileri için "Milli Mücadele Madalyası ve Beratı" takdim töreni düzenlendi.
Vali Ali Mantı, törende yaptığı konuşmada gazilik ve şehitliğin toplumda en değerli unvan olduğunu söyledi. Millet ve devlet olarak pahalı bir coğrafyada yaşadıklarını belirten Vali Ali Mantı, şöyle konuştu: "Bu coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağır. Çünkü dünyanın tam kalbindeyiz, geçiş noktasındayız. Bir takım şeri güçler sürekli ülkemizle ilgili planlan, projeler yapıyor. Ülkemizle ilgili tarihi ve stratejik hesaplamaları var. Onun için millet olarak hep birlikte ve beraber, birliğimizi ve dirliğimizi bozmadan, inancımızın, tarihimizin, toplumumuzun ve halkımızın bize yüklediği sorumlulukları yerine getirerek yaşamalıyız. Bu milletin bekasını ve geleceğini koruyup çocuklarımıza bu şehitlik ve gaza ruhunu en güzel şekilde bırakmak zorundayız. Tarihi temiz duygularla ve sayfalarla kapatmak zorundayız. Çocuklarımıza bırakacağımız miras tarihimizden ve inancımızdan gelen milletimizin öz değerlerinden gelen miraslardır. Bu konuda hep birlikte dikkatli olmalıyız”
 Mantı, dünyanın son zamanda gittiği istikameti çok iyi keşfetmek gerektiğini Türkiye'nin birliğine ve beraberliğine kastedecek her türlü harici ve dâhili haiyane fikir ve düşünceler konusunda çok hassas olunması gerektiğini anlattı. Her insanın ve toplumun hatası olabileceğine dikkati çeken Vali Ali Mantı, "Milletlerin zaman zaman hatası olabilir ama vatan, bayrak ve din konusu olduğu zaman hiç bir düşünce, felsefi görüş ya da mezhep gibi her hangi bir ayrım gözetmeksizin hep beraber bu toplum cephede savaşmıştır. En son bunun örneğini hiç bir düşünce ve görüş belirtmeksizin 15 Temmuz'da bu toplum yaşadı ve gereğini yaptı. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayalım. Rabbim içeride ve dışarıda birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Bizlere kötü düşünceler ekebilecek her türlü fitne fesat ve hasetten toplumumuzu korusun" ifadelerini kullandı. Tören sonrası 38 Kıbrıs gazisine madalya ve beratını protokol üyeleri takdim etti. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı