Kiracıların borçları 3 ay süre ile ertelendi

Kiracıların borçları 3 ay süre ile ertelendi

Aksaray Belediyesi salgın nedeniyle faaliyetini durduran işletmelerin; kapalı kaldıkları süre zarfında işyeri, çevre temizlik vergileri ve ilan reklam vergileri tahsil edilmeyeceğini açıkladı.
ÖZEL HALK OTOBÜSÜ
İŞLETMECİLERİNE DESTEK
Korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Belediye ait kira bedellerinin, su endeksi ve tahakkuk bedellerinin, toplu taşıma hizmetleri için alınan işgaliye bedellerini 3 ay süre ile ertelendiğini duyurdu. Erteleme sürecinde faiz ve gecikme zammı uygulanmayacağı gibi biriken borçlar 3 eşit taksit halinde ödenebilecek.  Ayrıca toplu taşıma hizmeti yapan özel halk otobüsü işletmecilerine 3 ay boyunca her ay 500 TL olmak üzere gelir desteği ödeneceği bildirildi.
Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünce yapılan açıklamada;
 1-Belediye tarafından kiralanan taşınmazların kira bedelleri 19.03.2020 tarihinden itibaren 3 ay ertelenecek. Erteleme süresince faiz ve gecikme zammı alınmayacak. Ayriyeten bu süre sonunda 3 eşit taksit halinde tahsil edilebilecek. 19.03.2020 tarihinden itibaren faaliyeti durdurulan ve kapatılan işyerlerinin normalleşme sürecine kadar aradaki zamana ait kira bedeli tahsil edilmeyecek. Ayrıca bu süreler kadar sözleşme süreleri uzatılacak.
2-Su paraları 17.04.2020 tarihinden itibaren 3 ay ertelenecek. 3 ay erteleme sonunda üç aylık tahakkuk 3 eşit taksit halinde faiz ve gecikme zammı alınmadan tahsil edilecek.
3-19.03.2020 tarihinden itibaren faaliyeti durdurulan ve kapatılan işyerlerinin işyeri, çevre temizlik vergileri ve ilan reklam vergilerinin normalleşme sürecine geçinceye kadar aradaki zamana ait vergiler tahsil edilmeyecek.
4-Toplu taşıma hizmetlerinde kullanılan özel halk otobüslerinin ödeyeceği 2020 yılı hat işgaliye bedelleri 3 ay ertelenecek 17.04.2020 tarihinden itibaren 17.07.2020 tarihine kadar uzayacak.
Belediyede kayıtlı toplu taşıma hizmeti yapan özel halk otobüsü işletmecilerine 17.04.2020 tarihinden itibaren 3 ay, aylık kişi başı 500,00 TL olmak üzere toplam 260.000,00 TL gelir desteği ödenecek.(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı