Kitap konaklarında çalışmalar sürüyor

Kitap konaklarında çalışmalar sürüyor

Aksaray Belediyesi tarafından Hasas ve Nakkaş Mahallesi ile birlikte Paşacık Mahallesi ve TOKİ Bölgesi’nde inşası sürdürülen kitap konaklarındaki çalışmalar devam ediyor.
Hasas Mahallesi’nde 360 metrekare alan üzerinde inşa edilen birinci kat seviyesi tamamlanan kitap konağı projesinde inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Hasas Kitap Konağı ile aynı gün temeli atılan diğer kitap konaklarında çalışmalar aynı seviyede ilerliyor.
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kitap konaklarındaki çalışmaları zaman zaman yerinde inceleyerek projeyi yakından takip ediyor. İnşaatı devam eden kitap konaklarında kitapseverler için kitap okuma alanları, araştırma yapma imkânı için çalışma odaları yer alıyor.
Her yaş grubundan vatandaş ve öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceği kitap konaklarında; sanat tarihi, dil ve edebiyat, ilahiyat, felsefe ve tarih koleksiyonu gibi çeşitli kitap kaynaklarını bünyesinde barındırıyor. Kitap konakları aynı zamanda akademik anlamda da araştırmaların yapılabileceği kaynaklara sahip olacak. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, okumanın kültürel bir alışkanlık olması için kitap konaklarının da bu anlamda okumaya teşvik eden birer kültürel merkezler olduğunu vurguladı. Kitap konağı kültürünü şehrin her bölgesine yaymayı düşündüklerini söyleyen Başkan Dinçer; “Kitap konaklarımızı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.
HER YAŞ GRUBU İSTEDİĞİ
KİTABA ULAŞABİLECEK
Başkan Dinçer konuşmasının devamında “Şu an inşaatı devam eden kitap konaklarımız tamamlandığında Azmi Milli Bahçesi’nde bulunan Nuri Yazıcı Kitap Konağımızla birlikte şehrimiz 4 kitap konağına sahip olacak. Kitap konaklarımız kaynak çeşitliliği artırarak zengin içeriğe sahip olacak. Her yaş grubu, kendilerine uygun bölümlerden istediği kitaba kolayca ulaşabilecek” ifadelerini kullandı.
Fatih Mahallesi’nde Gençosman KOP Millet Kıraathanesi’ne öğrencilerin ve kitapseverin yoğun ilgisi olduğunu hatırlatan Başkan Dinçer, Millet Kıraathanesi’ne bir yenisini millet bahçesi içerisinde hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Başkan Dinçer, kitap konakları ve millet kıraathaneleri ile birlikte herkesin kitaba ulaşımının çok daha kolay olacağını bildirdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı