Kitapçılarda Ramazan heyecanı

Kitapçılarda Ramazan heyecanı

Ramazanın başlamasıyla dini eserler satan kitapçılarda tatlı bir heyecan başladı. Ramazanın başlamasıyla dini eserler satan kitapçılarda büyük bir canlılık yaşanıyor.


Ramazanın başlamasıyla dini eserler satan kitapçılarda tatlı bir heyecan başladı. Ramazanın başlamasıyla dini eserler satan kitapçılarda büyük bir canlılık yaşanıyor.
Konuyla ilgili konuşan yılların kitapçısı Resul Aslan, “Ramazan gelince hazırlığımızı ona göre yapıyoruz. Vatandaşlar bu ayda dini kitaplara daha çok ilgi gösteriyorlar. Ramazanla birlikte bir canlılık oluyor. Özellikle Kuran, siyer, dua, cevşen gibi eserler talep ediliyor. Biz de vatandaşımıza kolaylık sağlamak için mümkün mertebe fiyatlarımızı düşük tutmaya çalışıyoruz.” dedi.
GENÇLER BU AYI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRSİNLER
Gençleri bu mübarek ayda dini kitaplar okumaya çağıran Aslan, “Gençler bu ayı en iyi şekilde değerlendirsinler. Kuran okusunlar. Peygamberimizin hayatını öğrensinler. Dini içerikli kitaplar alarak bilgilerini artırsınlar. Mesela Dua yayınlarının gençlere hitap eden, fiyatları uygun çok güzel eserleri var. Gençler bunlardan faydalanabilir.” İfadelerini kullandı.
RAMAZAN BEREKETİ KİTAP PİYASASINA DA YANSIYOR
Ramazanda dini kitap satışlarının arttığını belirten Aslan, “Ramazan bereketi kitap piyasasına da yansıyor. Halkımız bu mübarek ayda dini kitaplara daha çok teveccüh ediyorlar. Özellikle Kur’an, siyer ve benzeri eserlere rağbet oluyor. İnsanlarımız bu ayda Allah ve Peygamberinin buyruklarını öğrenmeye bu ayda daha çok istekliler. Biz de ona göre hazırlıklarımızı yapıyoruz.“ dedi.
Halkının bu ilgisinden memnun olduklarını söyleyen Aslan, “İnsanlar yabancı yazarları okuyacaklarına, yabancı, zararlı kültür kitaplarına yöneleceklerine Rablerinin buyruklarını öğrensinler. Peygamberler, ilahi önderler ne diyor ona baksınlar. Dünya ve ahiretleri için daha faydalı.” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon