Kodlama ve robotik kodlama eğitimleri hızla yayılıyor

Kodlama ve robotik kodlama  eğitimleri hızla yayılıyor

Teknolojinin, insan hayatında azımsanmayacak bir yer kapladığını kabul ettiğimiz şu günlerde yapılan bir araştırma insanların günde ortalama 8 saatini teknolojik ürünlerle harcadığı ortaya çıkıyor.
Uzmanlara göre teknoloji ile geçirilen zaman bazen faydalı olurken bazen de çok tehlikeli boyutlarda olabiliyor. Gelişen dünya şartlarında teknoloji hızlı bir şekilde insan hayatına girdi. Ülkemizde gelişen dünya şartlarının gereği olarak teknolojik gelişmelere ayak uydurmak zorunda kalıyor. Son yıllarda ülkemizde toplumun her kesimi tarafından kullanılan teknolojik gelişmeler kamu kurum ve kuruluşlarınca da gelişmesi için çalışmalar yapılıyor. Okullarda teknolojiyi geliştirmek için teorik ve uygulamalı dersler veriliyor. Gençlerin teknolojiyi faydalı bir şekilde kullanması için çalışmalar yapılıyor. Türkiye’nin hemen her yerinde teknolojinin temeli olan kodlama ve robotik kodlama eğitimleri veriliyor.
Okulların yanı sıra çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında da kodlama seferberliği başlatıldı.
83 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR
Kodlama ve robotik kodlama alanında Aksaray Belediyesinin vermiş olduğu eğitimlerle Aksaray’da gençler kendi robotlarını ve oyunlarını üretme imkânı elde ettiler.
Aksaray Belediyesi Çocuk Aktivite Merkezince açılan kodlama ve robotik kodlama derslerinde 83 öğrenci eğitim alıyor. Kursa başlayan öğrencilere 12 kişilik gruplar halinde 20 saatlik uygulamalı eğitim veriliyor. Gençler aldıkları bu eğitimlerle yazılım bilgisine kodlama becerisine sahip oluyor. (Haber Merkezi)
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı