Kötü öğrenci yoktur!

Kötü öğrenci yoktur!

Aksaray’da öğrencilerin okul başarılarını artırmak ve kendilerine uygun hedefler belirlemesi adına çalışmalar yürüten My Koç Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi pandemi döneminde öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.
 Profesyonel Eğitim Danışmanı Songül Tektaş’ın kurucusu olduğu My Koç, okulların kapalı olması nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin ders çalışma ve sınava hazırlık merkezi haline geldi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda öğrenci sınırsız ilgi ile başarı odaklı ilerlemeye devam eden My Koç,  sadece 48 kişilik kontenjan ile danışmanlık ve etkin ders çalışma ortamı sağlıyor.  

Üniversite sınavına hazırlık aşamasında olan öğrencilerin pandemi döneminde okul, dershane ve benzeri eğitim kurumlarına gidememesi evde ders çalışma ortamı bulamaması öğrencilerin My Koç’u tercih ederek çalışmalarına devam etmelerini sağladı.

“Hepimizin kendine özgü bir potansiyeli var’’

Kötü öğrencinin olmadığını sadece kendine ve öğrenme yeteneğine güvenmeyen öğrencilerin olduğunu belirten Danışman Songül Tektaş, “Hepimizin kendine özgü bir potansiyeli var. Bu potansiyeli fark ederek ortaya çıkarmak da My Koç'a düşüyor. My Koç danışmanlık ve rehberlik merkezinde öğrencinin okul başarısını artırmayı, kendine uygun hedefler seçmesini,etkin çalışmayı öğrenmesini,zamanı önceliklerini seçerek kullanmasını,güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını,doğru iletişim kurmasını,kendine güvenini geliştirmesini hedefliyoruz.Pandemi dolayısıyla sınavlara hazırlanamayan öğrencilerimize tedbirler çerçevesinde ders çalışma ortamı sağlıyoruz.Sınırlı bir kontenjanımız olmasına rağmen sınırsız ilgi ve başarı odaklı çalışmalar yürütüyoruz.Normalleşme süreci öncesi evde kaldığımız dışarıya çıkamadığımız süreçte öğrenciler psikolojik sorunlar yaşadılar.My Koç olarak çıktığımız süreç sonrası öğrencilerin okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarının düzenlemesinde çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunarak yardımcı oluyoruz , içsel dünyasında farkındalığını artırıyoruz.Böylelikle öğrencinin yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyi tanımasına yardımcı oluyoruz. Normalleşme adımlarının atılması ile okullar kademeli olarak açılıyor. Aynı sınıfta okuyan iki öğrenciden günde sadece 2 saat ders çalışan biri, günde 10 saat ders çalışan diğer bir öğrenciden daha başarılı olabilir. Bu noktada önemli olan, zamanın nasıl kullanıldığıdır. Verimli kullanılmayan saatler boyunca masa başında oturmak, öğrenciye fayda sağlamayacağı gibi derslerden daha fazla sıkılmasına da yol açabilir. Burada koçun görevi, öğrencinin kişisel özelliklerine en uygun ders çalışma stilini bulmasını ve zamanı verimli planlamayı öğrenmesini sağlamaktır.Hepimizin kendine özgü bir potansiyeli var. Bu potansiyeli fark ederek ortaya çıkarmak da My Koç'a düşüyor.Sınırlı kontenjanımızla , seanslarımızla , tedbirlerimiz çerçevesinde öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz .’’şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı