Kovid-19 ile mücadelede yeni bir sürece giriliyor

Kovid-19 ile mücadelede yeni bir sürece giriliyor

Aksaray Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine ile yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edileceği bildirildi.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni bir sürece giriliyor. Sağlık Bakanlığı ve koronavirüs bilim kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek, tedbirler risk gruplarına göre uygulanacak. Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek uygulamalarda; 15 Şubattan bu yana uygulanan birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip okullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim verilmeye devam edilecek. 22 Ocaktan beri uygulanan 8 ve 12.sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı olarak açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının da yüz yüze sürdürülmesi devam edecek. Alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibari ile başlanabilecek. Bugün Cumhurbaşkanlığı kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzısıhha Kurulunda gerekli adımlar atılacaktır.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı