Köy köy dolaşarak topladığı organik ürünleri pazarlıyor

Köy köy dolaşarak topladığı  organik ürünleri pazarlıyor

Oğlunun hastalığına koyulan lösemi teşhisinden sonra doğal gıda üzerine çalışmaya başlayan Murat Soydan, köy köy dolaşarak topladığı organik ürünleri pazarlıyor.
Soydan, köyleri ve şehirleri dolaşarak organik ürünleri topladığını aktardı. Oğlunun tedavi sürecinde tükettiği gıdalara dikkat etmesi gerektiği için bu işe başladığını belirten Murat Soydan, bu işte 3 yılını doldurduğunu ifade etti.
Türkiye genelinden topladıkları ürünlerin satışını gerçekleştiren Soydan, “Burada zeytinyağı, bal, pekmez, el yapımı salça, el yapımı organik tarhana gibi birçok çeşit ürünün, sağlık için değişik bitkilerden üretilmiş yağların satışını gerçekleştiriyoruz” dedi.
‘ZAHTER BALI İLAÇ NİYETİNE KULLANILIYOR’
Fiyatların orta bütçede olduğunu ürünlerin doğallığından hiçbir şüphe duymadıkları dile getiren Soydan, “Fiyatlarımız orta seviyede. Şu an zahter balı çok talep ediliyor. Zahter balı son dönemde üretilmeye başlayan anzer balına rakip olan bir ürün. Anzer balı kanserle mücadelede kullanılan bir bal, zahter balı da bazı kanserlerle mücadele kullanılıyor. Zahter balı ilaç niyetine kullanılan bir bal, bağırsak ve mide türü kanserlerde faydalı olduğuna kanaat getirilmiş. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.
‘AKSARAY EGE BÖLGESİNDEN
GELEN ZEYTİNİ SEVİYOR’
Aksaray’da ki tüketicilerin Ege Bölgesinden gelen zeytini sevdiğini belirten Soydan, “Özellikle Aydın’dan gelen zetin tercih ediliyor. Tabi bunun yanında Marmara’dan, Ege’den, Akdeniz’den gelen zeytinlerimiz ve yağlarımız çok kaliteli. Aksaray’da ki tüketiciler buralardan gelen yağları ve zeytinleri tercih ediyor” dedi.
‘PLASTİK ZEYTİNYAĞINI BOZAR’
Plastik ambalaj da zeytinyağı satılmasının zararlı olduğunu vurgulayan Soydan, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Plastik zeytinyağını bozar. İnsanların sağlığıyla oynuyorlar. Ürünleri gönül rahatlığıyla satmak için güvenilir yerlerden alıp satıyoruz. Patentli bir markamız var insanlar güvensinler diye. Her ürünü alıp getirmiyoruz organik olmasına özen gösteriyoruz” Foto-Haber: Dilara ÇİFTCİ
 
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı