‘Kültür ve sanat çalışmaları bireyleri derinleştiriyor’

‘Kültür ve sanat çalışmaları bireyleri derinleştiriyor’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kültür ve sanatın bireyleri ve davranışlarını daha rafine hale getiren kavramlar olduğunu, yeni dönemde bu çalışmaların artacağını söyledi.
İslami İlimler Fakültesi (İİF) akademik kurul toplantısında konuşan Rektör Şahin, kültür ve sanat çalışmalarını sadece izlenen veya katılım sağlanan bir takım etkinlikler olarak görmediklerini vurguladı.
Bu çalışmaların insanları ruhi olarak etkileyen boyutları olduğundan söz eden ASÜ Rektörü, “Saygı, sevgi, nezaket, zarafet, vefa, estetik… Bu değerler kültür-sanatla gelişir ve bizi daha rafine insanlar haline getirebilecek, davranışlarımızı müspet anlamda geliştirecek her türden çalışma, kavramın içerisinde yer alır”dedi.
 
‘AMACIMIZ, YARIN, BUGÜNDEN DE İYİ BİR YERDE OLMAK’
 
Kampüste yılda ortalama 100 etkinlik yapıldığını dile getiren Rektör Şahin, “Bunu biraz daha sistemli, somut çıktılarını ve toplumsal faydayı merkeze alarak yapmalıyız. Başladığımız noktaya göre bugün çok daha iyi durumdayız. Amacımız, yarın, bugünden de iyi bir yerde olmak. Kendi içerisinde bir üslubu ve tutarlılığı olan faaliyetler önemli. Kurulan toplulukları bu anlamda çok iyi değerlendirmeli ve buralardaki hareketi arttırmalıyız” diye konuştu.
 
 Dijital mecraların doğru şekilde kullanılmasının çalışmalardan alınan verimi olumlu anlamda etkilediğinden de söz eden Prof. Şahin, “Yapıp ettiklerimizin toplumsal olarak daha fazla bilinmesi, yeni katılımlara ve yeni projelere ilham olmaktadır. Bu nedenle çalışmalarımızı sosyal medya platformları aracılığıyla kitleye belli bir üslup içerisinde iletmemiz gerekiyor. Bu alandaki gelişmelere duyarlı olmak önem teşkil ediyor” şeklinde konuştu.
İİF Dekanı Prof. Dr. Necmettin Aygün’de fakültenin akademik, idari ve fiziki durumu hakkında bilgiler verdi ve eğitim-öğretim faaliyetleri noktasındaki çalışmaları özetledi.
 
Akademik kurul toplantısı, akademisyenlerin görüş ve önerilerinin alınması, planlanan çalışmaların istişare edilmesiyle tamamlandı. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı