Kurban kesim yerleri belirlendi

Kurban kesim yerleri belirlendi

Aksaray Belediyesi kurban bayramında vatandaşların hijyenik ortamlarda sorunsuz bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için yer belirlemelerini yaparak hazırlıklara başladı.
 Aksaray Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı koşullarda Kurban ibadetini yerine getirmesi için gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından 12 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirlendi. Kurban satışları Aksaray Ticaret Borsası yanı modern hayvan pazarında yapılıyor.
Kurban satış noktasında kurbanlık hayvanların belge ve sağlık kontrolleri veteriner hekimler tarafından kontrol edilecek. Ayrıca kurban satış ve kesim noktalarında yaşanacak olası trafik yoğunluğunu önlemek için belediye ulaşım hizmetleri müdürlüğü ekiplerince bir dizi tedbirler alındı.
Aksaray Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini yerine getirirken işlerini kolaylaştırmak için Kurban kesim noktalarına caraskal kuracak. Temizlik ekipleri, bayram boyunca kurban kesim alanlarında oluşan atıkları sık sık temizleyecek. 
BELİRLENEN KURBAN KESİM YERLERİ:
Yeni Mahalle - Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesi
Fatih Mahallesi – Pazar Pazarı alanı
Büyük Bölcek Mahallesi – Cumartesi Pazar alanı
Kurtuluş Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı
Coğlaki Mahallesi – Pazartesi Pazar alanı
Hacılar Harmanı ve Selçuklu Mahallesi –Perşembe Pazar alanı
Cumhuriyet Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı
Yavuz Sultan Selim Mahallesi- Çarşamba Pazar alanı
Kılıçarslan Mahallesi - Salı Pazar alanı
Şifahane Mahallesi – Cuma Pazar alanı
Saray Entegre Et Tesisleri- Ankara Yolu üzeri
Koçaş Entegre Et Tesisleri – Ankara Yolu Üzeri
Belediye tarafından belirlenen kurban kesim yerleri dışında, park, cadde, sokak, meydan, yol gibi kamuya açık yerlerde kurban kesimi gerçekleştirenler hakkında yasal işlem başlatılacak.
FİRARİ KURBANLIKLAR
 İÇİN ÖNLEMLER ALINDI
Aksaray Belediyesi, her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda da sahibin elinden kaçan kurbanlıklar için önlemini aldı. Bayramda kaçan kurbanlar için belediyede ekipler hazır olarak bekleyecek. Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar Alo 153 veya (382) 213 54 92 no’lu telefon hattında yardım isteyebilecek. Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi Yeni Mahallede bulunan Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesinde çadır kurarak vatandaşlara kavurma ikramında bulunacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı