LÖSEV’den gazetemize ziyaret

LÖSEV’den gazetemize ziyaret

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Aktif İletişim Birimi Sorumlusu Deniz Akşimşek ve İç Anadolu sorumlusu Fahriye Nuray Özbek, gazetemizi ziyaret etti. Aksaray Demirören Haber Ajansı temsilcisi ve gazetemiz Muhabiri Erkan Altuntaş ile ofisinde bir süre sohbet eden LÖSEV yetkilileri, vakfın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Aksaray’da çeşitli kurum ve ev ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyleyen LÖSEV Aktif İletişim Birimi Sorumlusu Deniz Akşimşek, LÖSEV Hastanesinin tam ruhsatına 5 iş günü içinde kavuşacaklarını belirtti. Akşimşek; “Yıllardır yüzde 20 kapasite ile çalıştırılan, tam donanımlı hazır bekleyen 400 yatak sayısından yalnızca 75’ine hasta yatırma izni verilip 325’i boş bekletilen yoğun bakım servisleri, ameliyathaneleri, Radyoterapi (ışınla kanser tedavisi) ve Yetişkin Kemik İliği Nakli servisleri tam donanımlı hazır olmasına rağmen ruhsat verilmediği için 2 yılı aşkın süredir boş bekletilen, kullanılmayan Kalp Anjiyografi cihazına ruhsat verilmediği için kullanılamayan ve Kalp Damar Cerrahisi Kliniği ile yoğun bakım servisleri açılamıyordu. Radyoterapi Kliniğimize de ruhsat verildiği takdirde LÖSANTE Hastanesi artık tam kapasite çalışacaktır şeklinde açıklandı.” dedi. Talep değerlendirilecek Sağlık Bakanlığına yazılan yazıda, Bakan adına yazdığı yazıda ‘Kamu hastanesi gibi hiçbir ilave ücret almaksızın’ sunmayı taahhüt edildiği takdirde talebin tekrar değerlendirileceği bildirildi. Açıklama üzerine LÖSEV, “Biz çocuk ve yetişkin kanser veya kalp veya yoğun bakım bekleyen hastamızı yüzde 100 başarı ile tedavi etmek istiyoruz. Elbette özel bir hastanenin doktor maaşlarının, elektrik, kira, ısıtma, sterilizasyon, güvenlik, yemek, temizlik, ulaşım gibi tüm giderlerinin devlet tarafından karşılandığı vergi vermeyen, tıbbi cihaz, tıbbi malzeme, bakım, onarım gibi giderler ödemeyen kamu hastanesi gibi çalışması imkânsızdır.” şeklinde konuştu.
Bu koşullarda yüzde 92 tedavi başarısını yüzde 100 başarıya ulaştırmanın mümkün olmadığını belirten Akşimşek, “LÖSEV tam 20 yıldır imkânsızları başarıyor. Sağlık Bakanlığı’nın bu teklifi karşısında da LÖSEV’in cevabı “Teklifinizi kabul ediyoruz ve tam ruhsat tam doktor kadrosu bekliyoruz” sözümüz sözdür. 5 iş günü içerisinde tam ruhsatımızı bekliyoruz. Herkes sözünde dursun ve artık bu sorun kökünden çözülsün.” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon