MEDAŞ, çalışmalarına devam ediyor

MEDAŞ, çalışmalarına devam ediyor

ENERJİ DEPOLAMA PROJESİ İLE KALİTELİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ TEDARİĞİ SAĞLANACAK

Ülkemizde ve dünyada enerji kaynaklarının sınırlı olması ve giderek azalması sonucunda yenilenebilir enerji kaynakları ve üretilen enerjinin depolanması çok büyük önem arz ediyor. Enerji depolama projesi kapsamında MEDAŞ, AR-GE ekibi tarafından elektrik dağıtım şebekelerinde kayıp oranının azaltılması, gerilim ayarlamasının sağlanması, küçük şebeke yönetimi gibi konular hakkında çeşitli çalışmalar yürütecek.
Depolama sistemi ile gerilim düşümü, gerilim yükselmesi ve kısa süreli kesintiler gibi güç kalitesini bozan durumların azaltılması bunlarla birlikte enerjinin ikamesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının verimli kullanılması hedefleniyor. Bu kapsamda MEDAŞ, 521 kWh ’lik, enerji depolama sistemi için imzaladığı sözleşmeyi 2021 yılında tamamlayarak Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedefleri ve milli politikaları doğrultusunda, enerji yönetim sistemi yerli ve milli imkânlar ile geliştirilecek. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı