MEDAŞ’tan doğal yaşamı koruyan hizmet

MEDAŞ’tan doğal yaşamı koruyan hizmet

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş  (MEDAŞ) gelişen yeni teknolojileri yakından takip ettiklerini ifade ederek, AR-GE projelerine her geçen gün bir yenisi daha eklediklerini bildirdi.
Projelerinde her zaman en yeniyi ve en iyiyi hedeflediklerini belirten MEDAŞ,  EPDK tarafından kabul edilen “Orta Gerilim Havai Hat İzolasyon Malzemelerinin Yerli Ve Milli İmkânlar İle Üretimi ve Uygulaması” projesinin sonlarına yaklaştı.
CANLI ÇEŞİTLİLİĞİNİN
KORUNMASINA DESTEK
MEDAŞ yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamada şu sözleri söyledi; “MEDAŞ sorumluluk bölgesi coğrafi konumundan dolayı kuş göç yolu güzergâhındadır. Her yıl göçlerini tamamlayabilmek için binlerce kilometre yol kat etmek zorunda olan göçmen kuşlar enerji nakil hatlarına konaklama, yavrulama amaçlı temas sağlamaktadırlar. Bu canlılar zaman zaman elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybediyorlar. MEDAŞ, doğa dostu bu projesi ile farklı canlı türleri ve bazı kuş türleri üzerinde ölümcül risk oluşturabilecek durumların önüne geçerek doğal hayatın ve canlı türlerinin çeşitliliğinin korunmasına destek olacaktır. Canlılar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmaması projenin sosyal sorumluluk kapsamında en önemli çıktısıdır. Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen bu proje ile izolasyon malzemelerinin kullanım sıklığı artacak, arıza ve kesintiler azaltılarak sürdürülebilir kaliteli enerji sağlanacaktır. Bu sayede müşteri memnuniyeti arttırılacaktır. Yerli ve milli proje ile kullanılan izolasyon maliyetleri azalacağından sermaye yurt içinde kalıp ülkemiz için ekonomik fayda sağlayacaktır.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı