Mayıs ayında sportif havacılığa dair iki kurs düzenlenecek

Mayıs ayında sportif havacılığa dair iki kurs düzenlenecek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Türk Hava Kurumu (THK) iş birliği ile iki yeni kurs düzenleyecek. Mayıs ayında yapılacak olan Yelken Kanat Başlangıç Kursu ve Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu için gerekli hazırlık çalışmaları sürüyor.

ASÜ’nün spor ve sağlık alanında ihtisaslaştığını ve bu sürecin toplumsal pozitif çıktılar içerdiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, hem şehirdeki sportif etkinlik çeşitliliğinin hem de eğitim programlarının arttığını belirtti. THK ile birlikte 2022 yılı için iki yeni kurs düzenleyeceklerini ifade eden Şahin, “Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu 10-19 Mayıs, Yelken Kanat Başlangıç Kursu ise 10-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak. ASÜ spor ve sağlık alanında ihtisaslaşıyor ve şehrimiz hem etkinlik hem de eğitim programları anlamında farklı spor dallarıyla tanışıyor. Bizim hedefimiz, ASÜ’nün ve Aksaray’ın sportif havacılık alanında bir çekim merkezi haline gelmesi. Hasan Dağı gibi son derece etkileyici bir doğal güzelliğe sahip olan Aksaray, hava sporları konusunda büyük avantajlar barındırıyor. Aksaray’ı spor ve sağlık kesişen kümesindeki etkinliklerin yoğunlaştığı bir şehir haline getirmek istiyoruz. 2021 yılında da Yamaç Paraşütü ile alakalı bir eğitim programı düzenlemiştik ve o program büyük ilgi görmüştü. Bu yıl hem yamaç paraşütü hem de yelken kanat kursu düzenleyerek daha geniş bir kesime erişmeyi planlıyoruz” dedi.

Her iki kurs için de son başvuru tarihi 28 Nisan 2022. Programlara ilişkin detaylı bilgilere ASÜ’nün resmi web sitesinden erişilebiliyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası