Merkez yöneticileri yeni dönem projeleri anlattı

Merkez yöneticileri yeni  dönem projeleri anlattı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, toplumsal fayda sağlayacak işler üretmenin üniversitelerin asli vazifelerinden birisi olduğunu söyledi.

Rektör Şahin, Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile Koordinatörlük yöneticilerini istişare toplantısında ağırladı. Burada kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektörü, üniversitelerin eğitim-öğretim, Ar-Ge ve toplumsal fayda eksenli işler üreten kurumlar olduğunu ve bu çalışmaların üniversitelerin asli vazifeleri arasında yer aldığını belirti. ASÜ’de, eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamdan devam ettiğini ve bu hususa dair tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini kaydeden Şahin, “Ar-Ge kapsamında da gerek iç gerekse dış kaynakları en iyi biçimde kullanarak, projelere katkı sunmaya gayret ediyoruz. Bu noktada, üniversitemizin, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına ve büyümesine katkı sunmak amacındayız. Bunların yanı sıra üniversitelerin bir diğer önemli vazifesi de toplumsal fayda sağlamaktır. Biz, bu konuyu aynı zamanda bir vefa borcu olarak da görüyoruz. En nihayetinde bir toplumun içinde, bir şehirde, bir ülkede yaşıyoruz ve insanlık ailesinin bir parçasıyız. Kurumların ortaya çıkışında içinde yaşadıkları toplumların da önemli katkıları vardır ve toplumsal çalışmalar bu çerçeveden bakıldığında ayrı bir öneme sahiptir. Üniversitede toplumsal çalışmaların önemli bir bölümü uygulama ve araştırma merkezleri eliyle yapılıyor. Düzenlediğimiz istişare toplantısıyla bu çalışmaları gözden geçirmek ve ileriye dönük olarak neler yapılabileceğini değerlendirmek istedik” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz ise ASÜ’de 18 uygulama ve araştırma merkezi ile koordinatörlüklerin aktif şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi’nin de katıldığı programda, açılış konuşmalarının ardından birim yöneticileri, geçen dönem yapılanlar ve yeni dönemde yapılacaklar hususunda bilgiler aktardı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası