Meslek Komiteleri Birimi ATSO üyelerinin hizmetine açıldı

Meslek Komiteleri Birimi ATSO  üyelerinin hizmetine açıldı

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Cüneyt Göktaş, Meslek Komiteleri Biriminin üyelerin hizmetine sunulduğunu açıkladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) bağlı oda ve borsaların en çok yaşadığı sorunların başında gelen meslek komitelerinin artık ATSO’da profesyonel olarak aktifleşeceğinin altın çizen Göktaş, birime yönelik yaptığı açıklamasında; “Yıllardır oda ve borsalarımızda en çok yaşanan sorunların başlarında meslek komitelerinin pasifliği gelmektedir. Komitelerimiz işin mutfağında olmalarına rağmen düzenli toplanamamış, sektör sorunlarına yönelik çok az önerilerde bulunmuştur. ATSO olarak, 2021 yılında yaptığımız araştırmalar ve fizibilite çalışmaları neticesinde, ülkemizde TOBB’a kayıtlı 365 oda ve borsa içerisinde çok az sayıda meslek komite birimlerinin oluşturulduğunu ve personel istihdamı yapıldığını gördük.  Ticaret ve Sanayi Odamızın artık daha profesyonel şekilde meslek komitelerine yönelmesi gerektiğini düşünerek birimimizi faaliyete geçirdik.  2022 yılında üyelerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyduğumuz birimimiz her ay düzenli olarak meslek komitelerimizin temsilcileriyle fiziki toplantılar düzenleyecek fiziki olmayan durumlarda online katılım sağlanarak toplantıların akışını sağlayacaktır. Alınan kararları ve talepleri yönetim kurulumuzla paylaşacak ve meslek komitelerimizin aktifliğini artıracaktır.

Sektörlerin en bilgili merkezlerinin meslek komiteleri olduğunun altını çizen Göktaş,“ Komitelerimizden çıkacak her talep ve kararlar direk sektörü ilgilendirdiğinden hem şehrimiz iş dünyasına hem de odamıza büyük katkılar sağlayacaktır. Bu kapsamda yeni faaliyete geçirmiş olduğumuz meslek komite birimimizin üyelerimize ve Aksaray İş Dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası