Mesleki ve teknik eğitime büyük ilgi

Mesleki ve teknik eğitime büyük ilgi

 AKSARAY TOBB MESLEKİ TEKNİK VE ANADOLU LİSESİ’NİN ÖĞRENCİ KONTENJANLARI KISA SÜREDE DOLDU 

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrenci kontenjanları kısa sürede doldu. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun girişimleri ile imzalanan protokollerle okulun yemek ve servis hizmeti öğrencilere ücretsiz olarak sağlanacak. Okul öğrencilerine eğitim bursu verilmesinin yanında fabrikalarda stajını yaparak eğitimlerini tamamlayacak öğrenciler için iş garantisi imkânı da sunulacak. 
Teknoloji ile entegre olmadan çağı yakalamanın imkânsız olduğunu kaydeden Vali Hamza Aydoğdu Aksaray ve Türkiye’nin nitelikli ara eleman eksikliğine dikkat çekerek Aksaray’da bu eksikliğin giderilmesine yönelik atılan adımların olumlu yönde sonuçlandığını ifade etti.
NİTELİKLİ ELEMAN
İHTİYACINI KARŞILAYACAK
 Vali Aydoğdu; Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, OSB Müdürlüğü ve Aksaray Organize Sanayi İş Adamları Derneği ile imzalanan işbirliği protokolünün duyurularak okul öğrencilerine sağlanacak imkânların açıklanmasının ardından öğrencilerin mesleki alan tercihlerini TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinden yana kullandığını okulun öğrenci kontenjanlarının tamamının dolduğunu bildirdi.
TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin Aksaray ve Türkiye’nin de önemli problemlerinden olan nitelikli ara elaman probleminin çözümüne önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Vali Aydoğdu; başta eğitim olmak üzere Aksaray’ın her alanda gelişmesi için kentin potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceklerini söyledi.
İşbirliği, istişare ve ortak aklın sorunların çözümü eksikliklerin giderilmesi noktasında büyük önem taşıdığını söyleyen Vali Aydoğdu STK’lar, kamu toplumun her kesiminin Aksaray için gayret göstermeye devam edeceğini belirtti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı