Milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığını dünyaya ilan etmiştir

Milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığını dünyaya ilan etmiştir

İYİ PARTİ Aksaray Milletvekili Sayın Ayhan EREL’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 98. Yıl dönümü Basın Açıklaması 


30 Ağustos zaferi; Yüce Türk Milletinin, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında birleşerek, top yekûn emperyalistlere karşı sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesidir ve ulusal kurtuluş tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır.
Bu eşsiz zaferin ardında, yokluk ve imkânsızlıklar içinde bulunan yüce milletimizin birlik, beraberliği, istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı vardır.
Sofrasındaki yiyeceğini, ahırındaki koşumunu, üstündeki giysisini paylaşıp donattığı Ordusunun Türk milletine hediyesi 30 Ağustos Zaferi oldu. Mustafa Kemal Paşa’nın, mazlum halkına onur ve zafer sunan, başkomutanı olduğu orduya ; “ Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her gittiği yere medeniyet nurları taşıyan Kahraman Türk Ordusu” diye seslenişi Türk ulusunun şükran duygularının da ifadesidir.
30 Ağustos, binlerce şehidinin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini sonsuza dek sönmemek üzere yaktığı büyük bir zaferin adı ve Türkiye’mizin yarınlarına en güzel emanetidir.
Onurla, kıvançla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle, tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Bu vesileyle şunu da belirtmek isteriz ki, Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle;
30 Ağustos Zaferinin 98. Yıldönümünde, bu zaferin gururunu bize yaşatan Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan toprağının bedelini canlarıyla ödeyen şehitlerimizi, bugün hayatta olmayan gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Yüce TÜRK Milletine kutlu olması dileği ile sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
 Av. Ayhan EREL
AKSARAY MİLLETVEKİLİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı