‘Milletimizle tarih yazmaya devam edeceğiz’

‘Milletimizle tarih yazmaya devam edeceğiz’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 2001 yılında “Erdemliler Hareketi”nin imzasıyla kurulan AK Parti’nin, reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 19 yılı geride bıraktığını ve kurulduğu günden bugüne millet sevdasıyla kesintisiz hizmet dönemini sürdürdüğünü söyledi.
 AK Parti’nin, bir yandan Türkiye’ye çağ atlatan kalkınma hamlelerini yaptığını bir yandan da şer odaklarına karşı dik duruşuyla tarih yazdığını ifade eden Altınsoy, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, umutları tükenen milletimizin yeniden umudu oldu. Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının 3 katı, 5 katı ve 10 katı hizmetlerle Türkiye’ye çağ atlattık. Vesayet güçlerinden terör örgütlerine, darbecilerden ekonomik tetikçilere kadar istiklalimizin ve istikbalimizin düşmanı herkesle savaşa savaşa millî iradenin üstünlüğünü kabul ettirdik” diye konuştu.
Tüm engellemelere rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracaklarını vurgulayan Altınsoy, Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada egemenlik haklarını gerçek anlamda kullanabilen az sayıdaki ülkelerden biri olduğunu hatırlatarak şöyle devam etti: “Küresel siyasi ve ekonomik düzen köklerinden çatırdarken biz ülke olarak önümüze çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmenin çabası içindeyiz. Hiç şüphesiz bu gücümüzün ve öz güvenimizin gerisinde 19 yıllık iktidarımızda, ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle kurduğumuz sağlam altyapı vardır. Salgın döneminde bu altyapının önemini ve faydalarını hep birlikte tecrübe ettik. Bazen kendi başarılarımızı kendimiz dahi unutabiliyoruz, hatırlamakta zorluk çekebiliyoruz. Böyle olunca da bazen birileri karşımıza çıkıp ‘19 yılda ne yaptınız’ diyecek cüreti gösterebiliyorlar. Kimi zaman da birileri çıkıp ‘Türkiye’yi batırdınız, bitirdiniz’ diyecek kadar gerçeği çarpıtabiliyor. Yalan ve iftiranın ötesinde hakikatin ters yüz edilmesi olan bu tür ithamlara karşı vereceğimiz en güzel cevap, 19 yılda yaptıklarımızı anlatmaktır.”
AK Parti iktidarı döneminde yapılan reformları kısaca özetleyen Başkan Altınsoy, “Başkanlık Sistemini getirdik, ülkemizi utandıran paramızdaki sıfırları attık, güvenliğimiz için sınır ötesinde operasyonlar başlattık. Tüm engellemelere rağmen S-400’leri aldık. Üniversite harçlarını kaldırdık. Emeklilerimize bayram ikramiyesi verdik. Her şehrimize üniversite yapıldı. Başörtüsü yasağını bitirdik. Abdülhamit’in de hayali Marmaray-Avrasya Tüneli, hızlı treni yaptık. Yerli silah sanayini büyüttük. İHA’lar, SİHA’lar, helikopterler, tanklar, denizaltılar, yaptık. Yerli Füze Motoru üretmek hayaldi, gerçek oldu. Yerli otomobil yapımı için temeli atıldı. Nükleer santral yapıyoruz. Dünyanın karşı çıkmasına rağmen Akdeniz’de petrol-doğal gaz arıyoruz. Faizler düşürüldü. Ülkemizin IMF’ye olan borçlu yılları tarih oldu. Cari açık düşürüldü. Ders kitapları ücretsiz veriliyor. İstanbul’a 3. Köprü ile dünyanın en büyük havaalanlarından biri olan 3. Havalimanını hayata geçirdik. Ülkemizin kanayan yarası olan PKK’yı ve FETÖ’yü bitiriyoruz. 86 yıldır esaret altındaki Ayasofya Cami’ni ibadete açtık. Türkiye; derin denizlerde sondaj yapan 10 ülkeden biri, solunum cihazı üreten 5 ülkeden biri, SİHA üreten 6 ülkeden biri, en büyük havalimanına sahip 9 ülkeden biri, tüm dünyaya tıbbi ürün maske vs. ihraç eden tek ülke. Tüm illerimize şehir hastaneleri yaptık. Yolumuz uzun hedeflerimiz büyük. Liderimizle birlikte daha da güçlü Türkiye için milletimize hizmet mücadelemiz aynı irade ve kararlılıkla devam edecektir” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı