Milletvekili Cengiz Aydoğdu, gündemi değerlendirdi

Milletvekili Cengiz Aydoğdu, gündemi değerlendirdi

Aksaray milletvekili Cengiz Aydoğdu, ülkenin bir bölümünde çıkan yangınları değerlendirirken, sosyal medya kanalı ile muhalefet yapanların  düşmanca tavırlar sergilemelerine tepki gösterdi. Milletvekili Aydoğdu “muhalefet düşmanlık yapmak değildir” dedi.
 
68 Aksaray Gazeteciler Cemiyetinde Basın Buluşmalarına katılan milletvekili Aydoğdu, basın mensuplarının çeşitli konularda ki sorularını cevapladı. Gündemdeki konuların başında gelen orman yangınlarına değinen milletvekili Cengiz Aydoğdu, bu konuyu çok iyi bildiğini belirterek, iyi bir ormancının ne zaman ve nasıl yangın çıkacağına dair öngörüleri olduğunu vurguladı. Aydoğdu, ormanların yanmasının sabotaj mı yoksa bir doğa olayımı olduğu yolunda kesin bir bulguya rastlanmadığını söyledi. Türk Hava Kurumu ve kayyum olarak atanan  Cenap Aşçı konusundaki iddiaları da cevaplayan Aydoğdu, pek çok bilgi kirliliği olduğuna değinerek,  Aşçı’nın bugüne kadar bulunduğu mevkilere bilgi, beceri ve tecrübeleri sonucu geldiğini ifade ederek, saldırıların ahlaki değerlerle bağdaşmadığını ve kabul edilemeyeceğini beyan etti.
Aksaray’ın demiryolu konusuna da değinen milletvekili Cengiz Aydoğdu, Ulukışla Çakmak hattı ile Aksaray Organize Sanayi arasında projelendirilen demiryolunun kaynak eksikliğinden başlayamadığını, ihalesinin yapılarak kaynak bulunması halinde hemen temelinin atılacağını söyledi. Bu konunun bir devlet politikası olduğunu da hatırlattı.
 
Sağlık alanında Ak partinin 19 yıldır çıtayı yükseklere taşıdığını söyleyen milletvekili Aydoğdu, Ara ara uzman doktor sıkıntısı çekildiğini, kendilerinin takibinde olup Aksaray’a daha çok uzman hekim atanması yolunda Bakanlık ile sürekli iletişim halinde bulunduklarını ifade etti. Bazı eksik branşlarında Aksaray’da oluşması için çalıştıklarını söyledi.
Tarımsal sulamada dış havzalardan su getirme konusunun yerel bir sorun olmaktan ziyade ülke sorunu haline geldiğini ifade eden Aydoğdu, KOP projesinin adının değiştirilmesini önerdiğini ve bölgeye gelecek suyun yüzde 10 luk kısmının Aksaray’a verilmesi hususundaki talebi karşısında Konya milletvekillerinin karşı çıkmaları ile konu şimdilik askıda olmasına rağmen bizzat takibinde olduğunu vurguladı. 
 
Aksaray’ın içme suyu konusunda DSİ projesi olarak Bakanlık nezdinde sorunun çözümü için sürekli irtibat halinde olup, pürüzleri giderip kaliteli suya şehrin ulaşması için belediye Başkanı Dinçer ile birlikte koordineli çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.
 
Son olarak da hava alanı bölgesine yapılacak Havacılık projesi ile Aksaray’ın uçan hayalinin de gerçekleşmesinin yanı sıra, ülkemizde alanında ilk ve tek tesis olması için çalışmaların devam ettiğini beyan etti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı