‘Miraç Kandili ve Nevruz Bayramı kutlu olsun’

‘Miraç Kandili ve Nevruz  Bayramı kutlu olsun’

Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı Miraç Kandili ve 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Milletvekili Kaşlı: “Dini duyguların en yüksek seviyeye ulaştığı, Allah'ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği, Peygamber Efendimizin mucizelerinden olan Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah'ın yüksek huzuruna kabulü ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükselişi olan bu kutlu geceyi ve bahar mevsiminin ilk gününde, 21 Mart’ta kutladığımız kardeşliğin, dayanışmanın, doğa sevgisi ve yaşama sevincinin, hayata ve birbirimize yeni bir umutla sarılmanın sembolü olan Nevruz’u bir arada idrak edeceğiz.
Nevruz Türk'tür, Turan'dır, heyecandır, hedeftir, Türkiye'nin kardeşlik ve dayanışma güvencesidir. Nevruz yeni bir gün olduğu kadar, baharın uyanış müjdesi, barış ve kardeşliğin diriliş mevsimidir. Aynı zamanda Türk-İslam âlemini kuşatan binlerce yıllık kutlu bir geleneğin, birlik ve kardeşlik meşalesinin simgesidir.
Türk milleti Nevruzla birlikte umut dolu günlerin geleceğine inanmış, bu çok önemli kültürel mirası bugüne kadar titizlikle korumuş, dikkatle yaşatmıştır.
Nevruz Türk'ün Bahar Bayramı'dır. Böylesi bir bayramı hain emellere alet etmek isteyenlere elbette fırsat verilmemeli, bin yıllık kardeşlik çınarını zedelemek isteyen mihrak ve karanlık heveslere göz açtırılmamalıdır. Nevruz, Türk kültürünün sönmeyecek varlık ateşi, silinmeyecek beka alametidir.
Ayrıca özellikle belirtmek isterim ki; Bu mübarek Miraç gecesinde yapılacak duaların, alınan bilimsel ve tıbbi tedbirlerin başta ülkemizde ve bütün dünyada baş gösteren koronavirüs hastalığına (COVİD-19) karşı şifa olmasını, dünyada barışın sağlanması, refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artmasına vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyor ve temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin, Türk-İslam âleminin ve Aksaraylı hemşerilerimin Mübarek Miraç Kandili'ni ve Nevruz Bayramını kutluyor, tüm vatandaşlarımıza huzur dolu, sağlıklı ve başarılarla geçecek bir ömür diliyor, selam, saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı