Müziği yaşamak ve yaşatmak için…

Müziği yaşamak ve  yaşatmak için…

Müzik bireylerin ve toplumların hayatında önemli bir rol oynar ve yaşam boyunca insana eşlik eder. Aynı zamanda insanın ruhunu dinlendiren önemli bir araçtır. İnsanların müzik ile ilgilenmesi, yeteneklerine uygun müzik aletini keşfetmesi ve dans müziğin insanlar için bir ihtiyaç olduğunun en güzel örneklerinden biridir.
Onur Atilla, 2 yıldır eğitmen olarak kendi Onur Müzik Akademisinde eğitim veriyor. Müzik öğretmenliği mezunu olan Atilla, Akademinin üst katını satış mağazası olarak alt katını ise eğitim yeri olarak kullandıklarını söyledi ve ekledi: “Gelen öğrencilerin her biriyle özel olarak ilgilenmeye çalışıyorum. Onlar Aksaray’ı en güzel şekilde temsil edecekler”
Akademiyi mesleğini icra etmek ve öğrencilere eğitim vermek için açtığını aktaran Atilla,“Bu işletmeyi Aksaray’da ki öğrencilerin ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için açtım.  Müzik aleti ve müzik ekipmanı ve enstrüman dersi almak, bireysel veya grup halinde prova yapmak gibi müziğe dair tüm ihtiyaçları karşılıyoruz. Hedefimiz: Her öğrencinin ister amatör olarak ister profesyonel olarak ilgilendiği müziği bilinçli olarak dinleyebilmesi ve icra etmesi”ifadesini kullandı.
Tiyatro, müzik ve dans kursları
Onur Akademisinde tüm enstrümanların bulunduğunu dile getiren Atilla şu sözleri söyledi: “Burada aynı zamanda tiyatro, müzik ve dans kursları,profesyonel olarak eğitmenlerimiz tarafından veriliyor. Akademi olarak Türk kültürünü ve müziğini gençlerle birlikte dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz. Bizim en büyük amacımız, gençleri kötü ortamlardan uzak tutarak sosyal ortamlarda kendi yeteneklerini ortaya koymalarını sağlamak ”
Akademiye gelen öğrencilerinin başarılarından söz eden Atilla, “Çok fazla öğrencimiz var. Üniversiteyi ve liseyi kazandırdığımız öğrencilerimiz de var” şeklinde konuştu. Enstrümanların fiyatlarının kalitesine göre değiştiğini ekleyen Atilla, “Ağacına ve kalitesine göre fiyatlar değişiyor. En düşük 250 TL ile en fazla 4 bin TL arasında değişiyor” dedi. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı