NÖHÜ Rektörü Prof. Kar’dan nezaket ziyareti

NÖHÜ Rektörü Prof. Kar’dan nezaket ziyareti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversitelerin eğitim-öğretim ve bilim üretiminin yanı sıra, toplumsal yaşama katkı içeren pek çok alanda da çalışmalar yapma vazifelerinin olduğunu söyledi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, ASÜ Rektörü Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Sosyal, kültürel ve bilimsel alanlarda NÖHÜ ile öteden beri süren iyi ilişkilerin hem akademik hem de toplumsal karşılığının olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Üniversitelerin birincil görevi eğitim-öğretim ve bilim üretimi. Bunların yanı sıra toplumsal ihtiyaçların teminine -sorumluluk alanına giren hususlarda- katkı sunmak gibi bir vazifeleri de var. Sosyal, kültürel, sportif etkinlikler, teknoloji üretimi, sanayi ile ilişkiler, akademik birikimin sivil toplum kuruluşları ve mesleki birlikler aracılığıyla kitlelere ulaştırılması… Hemen her alanda üniversiteler kıymetli işler üretiyor. Bunları yaparken iş birliği imkânlarının geliştirilmesi ve genişletilmesi, çalışmalardan alınan verimi artırıyor. ASÜ ve NÖHÜ öteden beri toplumsal fayda eksenli iş birliklerini başarıyla yürütüyor. Biz de belirli aralıklarla bir araya gelerek yapılan çalışmaları değerlendiriyor, yeni alanlara dair istişarelerde bulunuyoruz. Bu noktada Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a, çalışmalara katkıları münasebetiyle teşekkür ediyoruz” dedi. Rektör Kar da coğrafi ve kültürel bakımdan birbirine yakınlık içinde olan iki şehrin üniversitesinin iş birliğinin daha da gelişmesi adına, yapılması gereken her çalışmaya katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
Ziyaret, 2021 akademik yılının değerlendirilmesi ve yeni dönem içinde yapılabilecek çalışmalara dair fikir alışverişi ile tamamlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı