NRP uygulayıcı eğitimi başladı

NRP uygulayıcı eğitimi başladı

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 3 gün yapılması planlanan Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP),uygulayıcı eğitimi başladı.
Ülke genelinde doğumda bebeğe eli değen tüm sağlık çalışanlarını hedef alan ve başarıyla sürdürülen hizmet içi eğitim 1998 yılından bu yana yürütülüyor.
Anne ve çocuk sağlığında öncelikli konular olan; antenatal(gebe izleme) bakımın nicelik ve nitelik olarak düzeltilmesi, her doğum için sağlıklı ve güvenli koşulların sağlanması, doğum sırasında ve erken yeni doğan döneminde her yeni doğana en uygun yaklaşımın yapılması (temel resüsitasyon, ısı kontrolü, erken anne sütü), yüksek riskli gebe ve yeni doğanın tanınması, uygun bakım ve sevk ilkelerinin yerleştirilmesi sağlanarak perinatal ve yeni doğan ölümlerinin önlenmesi açısından, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk Ergen Sağlığı Daire Başkanlığınca asfiksiye bağlı bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla yürütülen bu program hassasiyetle devam ediyor.(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı