ÖNDER ve İHH’dan 28 Şubat mesajı

ÖNDER ve İHH’dan 28 Şubat mesajı

Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Kuddusi Bakar ve Aksaray İnsani Yardım Derneği (İHH) Başkanı Şenol Korkmaz 28 Şubat darbesine ilişkin yazılı açıklamada bulundular.
UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
ÖNDER Başkanı Bakar; “ 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulunda (MGK) alınan kararlarla, hükümet düşürülmüş ve milletin iradesine ipotek koyulmaya çalışılmıştır. O gün var gücümüzle darbeye nasıl direndiysek, aradan 24 yıl geçtikten sonra da darbecilerin bu isteklerinden hala vazgeçmediklerini biliyor ve her tür darbenin karşısında olduğumuzu deklare ediyoruz. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak, 28 Şubat darbesini unutmamak ve genç kuşaklara da unutturmamak için her zaman çaba göstereceğiz” dedi.
FARKLILIĞIMIZ ZENGİNLİKTİR
Korkmaz, açıklamasında şunlara değindi: “28 Şubat 1997, İslami değerleri benimsemiş, ömürlerini vatanına ve milletine hatta insanlığa faydalı bir Müslüman birey olarak sürdürme gayesinde olan binlerce vatandaş için kendi toprakları üzerinde insan hak ve hürriyetlerinin ayaklar altına alındığını ve telafisi imkânsız acıları bizzat yaşayan bir kardeşiniz olarak ifade etmek ediyorum. Farklılıkların zenginlik olacağını, fikirlerin birbirine saygıyla yaklaştığı bir Türkiye'nin her zaman kazanan ve akabinde maddi-manevi gelişen bir güç olacağına inanıyoruz. Türkiye olarak kendi içimizde birlik ve beraberliği başardığımızda, inanıyoruz ki tüm dünyada huzur ve güveni tesis edecek bir konuma kısa zamanda erişebileceğiz. İstersek, bu çok mümkündür” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı