Obezite destek toplantısı yapıldı

Obezite destek  toplantısı yapıldıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Obezite Destek Toplantısı gerçekleşti. Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatı olmuş veya olacak vatandaşların katıldığı konferansta, ameliyat süreci, beslenme, ameliyat sonrası gibi konularda bilgiler verildi.Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Obezite Destek Toplantısı gerçekleşti. Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatı olmuş veya olacak vatandaşların katıldığı konferansta, ameliyat süreci, beslenme, ameliyat sonrası gibi konularda bilgiler verildi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan; “Türkiye ve dünyada bütün önlemlere rağmen obezite giderek tırmanıyor. Türkiye'de şu anda her 3 kişiden birisi fazla kilolu ya da obez grubunda yer alıyor. Obezite cerrahisine ihtiyaç duyan hasta sayısı giderek artmaktadır.” dedi.
Obezite ameliyatının uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğinin altını çizen Dr. Namık Özkan, aksi takdirde hastalarda bazı komplikasyonların ortaya çıkabileceğini söyledi.
Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde her ay düzenli bir şekilde yapılacak olan ‘Obezite Destek Toplantısı’ ile vatandaşların ameliyat öncesi ve sonrasındaki süreçler hakkında daha sağlıklı bilgiler alacağını belirtti.
Ameliyat öncesi, sonrası ve beslenme konularında bilgi veren Prof. Dr. Namık Özkan, konferans sonunda soru cevap kısmında vatandaşların sorularını yanıtladı. Ameliyat olan vatandaşlar yaşadıkları süreci ve hayatlarının nasıl değiştiğini anlattılar. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı