‘Ödevlerimizi yerine getiriyoruz’

‘Ödevlerimizi yerine getiriyoruz’

“AKSARAY’IN BİR SPOR MERKEZİ OLMASINI ARZU EDİYORUZ”

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sportif faaliyetlerin çeşitlenmesi ve Aksaray’ın alternatif spor branşlarını da kapsayan bir çekim merkezi olmasına dair çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Nisan ayında Aksaray’da yapılması planlanan Ortyantiring Şampiyonası’na ilişkin hazırlık çalışmalarından söz eden Yıldız, branşın gelişmesine dair sağladığı katkılar münasebetiyle Rektör Şahin’e, Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz tarafından gönderilen Teşekkür Plaketini takdim etti. ASÜ’nün spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan bir üniversite olduğunu ve Aksaray’ın alternatif spor branşlarını da kapsayan bir çekim merkezi haline gelmesi hususunu önemli bulduklarını ileten Şahin, “Biz, bu hususta, yetki alanımıza giren ödevlerimizi titizlikle yerine getiriyoruz. İhtisaslaşma el birliği içinde geliştirilebilecek bir süreç. Organizasyon çeşitliliği anlamında pozitif katkılar görülmeye başlandı. Mümkün olan en kısa süre içerisinde üretim anlamında da somut çıktılar ortaya çıkarma çabasındayız” dedi. Yapılan kısa açıklamanın ardından organizasyona dair genel değerlendirmelerde bulunuldu.
Oryantiring, ormanlık alanlar başta olmak üzere farklı arazi koşullarında da yapılabilen, sporcuların haritaya bağlı bir biçimde, zamana karşı yarışarak, belirlenen hedeflere ulaşmaya çalıştığı bir spor dalı olarak tarif ediliyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı