Öğrenci konseyi başkanı göreve başladı

Öğrenci konseyi başkanı  göreve başladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversitelerin varlık sebebinin öğrenciler olduğunu ve gerek akademik gerekse sosyal bakımdan öğrencilerin beklenti ve talepleri ile örtüşen uygulamaları hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.
Kısa süre önce tamamlanan seçimlerin ardından ASÜ Öğrenci Konseyi Başkanı olan Abdussamed Tanrıkulu’na mazbatasını takdim eden Rektör Şahin, tüm konsey yönetimine çalışmalarında başarılar diledi. ASÜ yönetimi olarak, merkezinde öğrencilerin olduğu yeni bir takım uygulamaları hayata geçirdiklerini söyleyen Şahin, “Biz, öğrencilerimizle ikindi çayı toplantılarında bir araya geliyor, hasbihal ediyor, önerilerini alıyor, varsa sorularını cevaplandırıyor ve en önemlisi birbirimizi dinliyoruz. Bunun yanı sıra öğrenci topluluklarımızı kendilerine tahsis ettiğimiz odalarında ziyaret ediyor ve çalışmalarına sunabileceğimiz katkılar konusunda işbirliği yapıyoruz” dedi.
Kampüste yapılan tüm çalışmaların doğrudan veya dolaylı olarak öğrencileri ilgilendirdiğini ve öğrencilerle Üniversite yönetimi arasında ortak akıl eksenli bir çerçeve oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Prof. Şahin, “Üniversitelerin varlık sebebi öğrencilerdir ve biz tüm öğrencilerimizi çok seviyoruz. Onlara akademik ve sosyal bakımdan olabilecek en iyi imkânları sunmak adına gayret ediyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ahenk içerisinde işlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Kısa süre önce Öğrenci Konseyi Seçimleri tamamlandı ve Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Abdussamed Tanrıkulu Öğrenci Konseyi Başkanı seçildi. Kendisine ve konsey yöneticisi tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” diye konuştu.
Konsey Başkanı Tanrıkulu da Rektör Şahin’e teşekkür ederek, seçim sürecinden ve planladıkları kimi çalışmalardan bahsetti. Yapılan kısa açıklamaların ardından Şahin, Abdussamed Tanrıkulu’na mazbatasını takdim etti. Yeni Öğrenci Konseyi Yönetimi iki yıl boyunca görev yapacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı