‘Öğrenci toplulukları ASÜ’nün organik parçaları’

‘Öğrenci toplulukları ASÜ’nün organik parçaları’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste öğrencilerin sadece izleyici olduğu sosyal ve kültürel etkinlikler yerine, bizzat içinde oldukları faaliyetleri daha anlamlı bulduklarını söyledi. Şahin, ASÜ öğrenci topluluklarının danışmanlığını yapan öğretim elemanları ile bir araya geldi.
Yeni döneme dair çalışma stratejilerinin ve genel çerçevenin istişare edildiği toplantıda kısa bir değerlendirmede bulunan Rektör Şahin, toplulukların ASÜ’nün organik bir parçası olduğunu ve işleyiş içinde yer aldıklarını anımsatarak, “Biz, topluluklarımıza, kurumsal bir kültür de kazandırmak amacıyla Sağlık Bilimleri Fakültesi binasında çalışma odaları tahsis ettik. Artık öğrencilerimiz, kendilerine ait bir alanda etkinliklerini planlayabiliyor, provalarını yapabiliyor, evrak işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Amacımız, içinde bulunduğumuz yeni dönemde topluluklar eliyle yürütülen etkinliklerin niteliğini ve niceliğini arttırmak. Bu noktada işbirliği içerisinde olmalı ve birbirimizi daha çok teşvik etmeliyiz” dedi.
‘ÖĞRENCİNİN BİZZAT İÇİNDE OLDUĞU
PROGRAMLARI DAHA DEĞERLİ BULUYORUZ’
Kampüsteki sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri planlarken, kaynakları verimli kullanma hususuna dikkat ettiklerini de kaydeden ASÜ Rektörü, “Bir tek etkinliğe tüm kaynakları aktarmak ve diğer faaliyetleri neredeyse sıfıra indirmek bizim tarzımız değil. Öğrencinin sadece izlediği ve maruz kaldığı değil, bizzat içinde olduğu programları daha değerli buluyoruz. Tiyatro, konser, halk oyunları, sportif müsabakalar, konferanslar… Her ne yapılacaksa bunları topluluklarımız, yani öğrencilerimiz yapsın. Çünkü topluluk çalışmaları, aynı zamanda öğrencilerin kendilerini yetiştirdikleri, ilgi alanlarını geliştirdikleri bir süreç” dedi. Rektör Şahin, konuşmasının son bölümünde, toplulukların da birbirleriyle irtibat halinde olmasının, çalışmaların daha fazla bilinmesi ve yeni katılımlarla etkinliklerin çeşitlenmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ise kampüste farklı ilgi alanlarında çalışan 86 öğrenci topluluğunun olduğunu ifade ederek, bu toplulukların Sağlık Kültür Spor Dairesi eliyle gerek lojistik, gerekse ekonomik olarak, imkânlar çerçevesinde desteklendiklerini söyledi.
Toplantı, topluluk danışmanlarının gerçekleştirdiği ve planladığı çalışmalar ile gereksinim duydukları altyapıların istişare edilmesiyle tamamlandı. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı