​Öğrencilerden anlamlı davranış

​Öğrencilerden anlamlı davranış


Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Genç İHH ve Acil Yardım Arama Kurtarma Birimi gönüllüleri şehir merkezi ve Hasan Dağı eteklerinde kuşlar için yem dağıttılar.Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Genç İHH ve Acil Yardım Arama Kurtarma Birimi gönüllüleri şehir merkezi ve Hasan Dağı eteklerinde kuşlar için yem dağıttılar.
Genç İHH Liseli gönüllüler haftalık atölye çalışmasında yer alan ‘kuşlar için yemlik’ üreterek, hazırlanan yemlikleri şehrin belirli sokaklarında bulunan ağaçlara astıkları görüldü. Kuşların kış aylarında beslenmelerinin daha güç olduğundan yola çıkarak böyle bir uygulama yapıldığı belirtildi.
İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Birimi gönüllüleri de Hasandağı eteklerinde birkaç noktaya çuvallarla götürdükleri yemleri ve gıda maddelerini doğaya bıraktılar. Toprağın beyaz örtü ile tamamen kapandığı bir zamanda bu tür etkinliklerin başta kuşlar olmak üzere diğer hayvanlar için de önemli bir iyilik olduğu vurgulandı.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan şehir halkına çağrıda bulundu: Çocuklara küçük iyilikleri uygulayarak öğretmenin, yetişkinlikte şefkat, merhamet ve yardımlaşma duygularının daha da etkin biçimde tezahür ettiğini, yaptıkları araştırmalar ve sohbetlerde fark ettiklerini söyledi. Her yıl tekrarlanan bu tür faaliyetlerin hem iyilik adına hem de İnfak kültürünü geliştirme amacıyla devam edeceğini ifade eden Özkan, hayatta yapılabilecek iyilikler için fırsat kollamak ve gençlerin bu tür etkinliklere teşvik edilmesi gerektiğini hatırlattı.
İHH Başkanı Özkan, yem ve gıda bağışı için bağışçılara teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon