Öğrencilere istihdam garantisi protokolü

Öğrencilere istihdam  garantisi protokolü

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin 2020-2021 eğitim- öğretim döneminden itibaren istihdam edilmesi ve eğitim bursu verilmesini öngören işbirliği protokolü imzalayacak.
Aksaray OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi. Sanayici ve İşadamlarından oluşan OSB Müteşebbis Heyeti üyeleri OSB’de kalifiye eleman ihtiyacına dikkat çekerek bu konuda yapılacak çalışmalara gerekli desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler.
 KALİFİYE VE ARA ELAMAN
 İHTİYACI KARŞILANACAK
Vali Hamza Aydoğdu el birliği içerisinde Aksaray’ın meselelerinin çözüme kavuşturulacağını kaydederek OSB Müteşebbis heyetinin kalifiye ve ara elaman ihtiyacının karşılanmasına yönelik işbirliği protokolü imzalanacağını belirtti.
OSB Müteşebbis Heyeti üyeleri Aksaray OSB’de bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenim gören ve yeni dönemde öğrenimini bu okulda sürdürecek öğrencilere istihdam garantisi ve eğitim bursu verilmesi için gerekli işbirliğini yapmaya hazır olduğunu belirttiler.   Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bulunduğu alanda ise ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik ‘Sürekli Eğitim Merkezi’  oluşturulması kararlaştırılarak bu merkezde robotik kodlama, kişisel gelişim eğitimi ile mesleki alanlarda çeşitli kurslar düzenlenecek. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı