‘Öğrencilerimizin yanındayız’

‘Öğrencilerimizin  yanındayız’

BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMASI ÇEVRİM İÇİ ORTAMA TAŞINDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mediko Sosyal Birimi’ndeki “Bireysel Psikolojik Danışma” uygulaması çevrim içi ortama taşındı. Dileyen öğrencilerin ilgili hizmetten Salgın sürecinde de faydalanabilmesi adına yapılan uygulama, başarılı bir şekilde ilerliyor.  
Salgın nedeniyle öğrencilerin kampüs dışında olduğunu, bunun, rutinde devam eden danışma hizmetlerini de etkilediğini kaydeden ASÜ Mediko Sosyal Birimi Psikologu Burak Çağlar Karakavak, Üniversite Üst Yönetiminin desteği ile danışma uygulamalarını çevrim içi ortama taşıdıklarını söyledi. “Çevrim İçi Bireysel Psikolojik Danışma” ile alakalı gerekli duyuruların ve bilgilendirmelerin yapıldığını, çevrim içi görüşmelerin verimli şekilde ilerlediğini dile getiren Karakavak, sürece ilişkin bilgiler verdi. Öğrencilerin belli bir yaş aralığında genç bireyler olduğunu ve hem duygusal hem de sosyal bakımdan bu yaş grubunun danışmaya ihtiyaç duyabildiğini dile getiren Karakavak, “Salgın süreci kimi sorunların daha da belirginleşmesine neden olabiliyor. Biz, öğrencilerimizin yanındayız. Dileyen öğrencimiz gerekli formu doldurduktan sonra, gizlilik esasına üst düzeyde riayet edilerek hazırlanan ortamlarda, 45 dakika süren çevrim içi görüşmelere katılabiliyor” dedi. Görüşmeler, Psikologlar Burak Çağlar Karakavak ve Buket Vazgeçer tarafından yapılıyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı